Poszukiwania Jana Lityńskiego. youtube.com/Wolne SądyŹródło: youtube.com/Wolne Sądy
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 22 Lutego 2021

Cały czas trwają poszukiwania ciała Jana Lityńskiego. Miał utonąć w rzece, ratując psa

Ciało Jana Lityńskiego, który utonął wczoraj w Narwi, wciąż nie zostało odnalezione. Poszukiwania są prowadzone m.in. przez policję, Państwową Straż Pożarną, OSP oraz nurków. Trudne warunki nie sprzyjają efektywności wykonywanych prac poszukiwawczych.

  • Wciąż nie odnaleziono ciała Jana Lityńskiego
  • Mężczyzna utonął wczoraj w Narwi próbując ratować psa
  • Trwa akcja poszukiwawcza mająca na celu wydobycie ciała mężczyzny z rzeki

Jan Lityński zatonął wczoraj w Narwi podczas próby ratowania psa. 

Poszukiwania Jana Lityńskiego

Samorządowiec udostępnił zdjęcie z ośmioma gwiazdkami. PiS nie potrafi przejść obojętnieSamorządowiec udostępnił zdjęcie z ośmioma gwiazdkami. PiS nie potrafi przejść obojętnieCzytaj dalej

Wciąż nie odnaleziono ciała działacza opozycji w PRL i byłego posła, który zatonął wczoraj w Narwi, chcąc pomóc tonącemu psu. W Pułtusku trwa akcja poszukiwawcza mająca na celu jak najszybsze wydobycie ciała mężczyzny. 

Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka, do miasta skierowana została dodatkowa pomoc w postaci specjalistów i oddziałów ratunkowych, mających wspomóc działania służb.

Do akcji przyłączyło się 21 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Na miejscu są też obecni pracownicy Państwowej Straży Pożarnej, wyposażeni w łódź oraz sanie lodowe. 

Ciarka informuje, że dno rzeki przeszukują trzy grupy nurków. Działania wspomagają także z pomocą drona ochotnicy z OSP

Śmierć byłego posła 

- Do chwili obecnej nie odnaleziono mężczyzny - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji. 

Jan Lityński przebywał wczoraj na spacerze wałem przeciwpowodziowym wraz z małżonką. W pewnym momencie pies należący do pary wbiegł na pokrywę lodową znajdującą się na rzece Narew. Gdy lód się załamał, pies wpadł do wody. 

Mężczyzna próbował bezskutecznie ratować zwierzę, wszedł więc do rzeki, chcąc dostać się do tonącego psa. 

- Według relacji żony, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna utonął - poinformował inspektor Mariusz Ciarka. 

Jan Lityński był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polski w latach 1989-2001. Początkowo związany z Ruchem Obywatelskim Akcja Demokratyczna, następnie związał się z Unią Demokratyczną i Unią Wolności. W 1980 r. pełnił funkcję doradcy NSZZ "Solidarność". Zmarł w wieku 75 lat

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z nagrania "Jan Lityński dla #WolneSądy", zamieszczonego na kanale "Wolne Sądy" w serwisie YouTube)

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-