wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Minister zdradziła datę możliwego, pełnego odmrożenia gospodarki. Prędzej, niż zakładaliśmy

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jadwiga Emilewicz zastąpiła Jarosława Gowina na stanowisku wicepremiera. Od tego momentu jest jedną z osób podejmujących decyzję w zakresie odmrażania gospodarki. Wielokrotnie pytana była o pełne zrezygnowanie z nałożonych obostrzeń. Tym razem post

W obliczu pandemii koronawirusa zmagamy się nie tylko z samą chorobą. Nałożone przez Prawo i Sprawiedliwość zakazy oraz nakazy również dają się nam we znaki. Obowiązek noszenia maseczek, zamknięcie barów czy też lasów państwowych skutecznie uprzykrzało nasze życia. Obecnie wdrażana jest trzecia fala odmrażania gospodarki. Następny etap będzie jednocześnie ostatecznym powrotem do normalności. Wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego postanowiła zapowiedzieć kolejne zmiany.

Jadwiga Emilewicz podała terminy zniesienia wszystkich ograniczeń

W rozmowie na łamach Pulsu Biznesu przedstawicielka Rady Ministrów przedstawiła swoją propozycję. Zdaniem polityczki już pierwszego lipca ma dojść do ożywienia polskiej gospodarki. Tłumaczy, że wciąż będzie obowiązywał nas podwyższony rygor sanitarny. Jednocześnie wskazuje, że przez wzgląd na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną plany te mogą ulec zmianie. Mimo to działania Zjednoczonej Prawicy zmierzają ku realizacji swoich obietnic już na początku wakacji.

– Dziś nikt z pełną odpowiedzialnością nie powie, że nastąpi to 1 lipca, choć w tym kierunku zmierzamy. Otwieramy gospodarkę poszczególnymi etapami, co jest uwarunkowane oceną sytuacji epidemicznej dokonaną przez Ministerstwo Zdrowia i premiera - Wskazuje dla Pulsu Biznesu.

W wywiadzie dla Pulsu Biznesu wyjaśnia, że zgodnie z procedurami decyzje w sprawie reżimu sanitarnego podejmuje premier Mateusz Morawiecki. Jednak niezbędne do tego są rekomendacje, które przedstawia Łukasz Szumowski - minister zdrowia. Wicepremierka przypomina, że dopiero za kilka tygodni będziemy mogli przeanalizować wpływ znoszenia obostrzeń na wzrost zachorowań. To właśnie najnowsze statystyki będą podkładką dla przyszłych decyzji o przyszłości naszego kraju.

Źródło: [Puls Biznesu]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >