Jadwiga Emilewicz. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Minister zdradziła datę możliwego, pełnego odmrożenia gospodarki. Prędzej, niż zakładaliśmy

Jadwiga Emilewicz zastąpiła Jarosława Gowina na stanowisku wicepremiera. Od tego momentu jest jedną z osób podejmujących decyzję w zakresie odmrażania gospodarki. Wielokrotnie pytana była o pełne zrezygnowanie z nałożonych obostrzeń. Tym razem postanowiła przerwać milczenie.

W obliczu pandemii koronawirusa zmagamy się nie tylko z samą chorobą. Nałożone przez Prawo i Sprawiedliwość zakazy oraz nakazy również dają się nam we znaki. Obowiązek noszenia maseczek, zamknięcie barów czy też lasów państwowych skutecznie uprzykrzało nasze życia. Obecnie wdrażana jest trzecia fala odmrażania gospodarki. Następny etap będzie jednocześnie ostatecznym powrotem do normalności. Wiceministra w rządzie Mateusza Morawieckiego postanowiła zapowiedzieć kolejne zmiany.

Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyBardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz podała terminy zniesienia wszystkich ograniczeń

W rozmowie na łamach Pulsu Biznesu przedstawicielka Rady Ministrów przedstawiła swoją propozycję. Zdaniem polityczki już pierwszego lipca ma dojść do ożywienia polskiej gospodarki. Tłumaczy, że wciąż będzie obowiązywał nas podwyższony rygor sanitarny. Jednocześnie wskazuje, że przez wzgląd na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną plany te mogą ulec zmianie. Mimo to działania Zjednoczonej Prawicy zmierzają ku realizacji swoich obietnic już na początku wakacji.

– Dziś nikt z pełną odpowiedzialnością nie powie, że nastąpi to 1 lipca, choć w tym kierunku zmierzamy. Otwieramy gospodarkę poszczególnymi etapami, co jest uwarunkowane oceną sytuacji epidemicznej dokonaną przez Ministerstwo Zdrowia i premiera - Wskazuje dla Pulsu Biznesu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

W wywiadzie dla Pulsu Biznesu wyjaśnia, że zgodnie z procedurami decyzje w sprawie reżimu sanitarnego podejmuje premier Mateusz Morawiecki. Jednak niezbędne do tego są rekomendacje, które przedstawia Łukasz Szumowski - minister zdrowia. Wicepremierka przypomina, że dopiero za kilka tygodni będziemy mogli przeanalizować wpływ znoszenia obostrzeń na wzrost zachorowań. To właśnie najnowsze statystyki będą podkładką dla przyszłych decyzji o przyszłości naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
  2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
  6. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie

Źródło: [Puls Biznesu]