Jacek Kurski, po rezygnacji ze stanowiska Marzeny Paczuskiej, zostanie ponownie powołany do zarządu TVP.. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Maja 2020

Jacek Kurski jednak zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kuriozalny zwrot akcji

Jacek Kurski w ubiegłym tygodniu został powołany do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma jednak uchylić wprowadzoną uprzednio decyzję i powołać go raz jeszcze. Powód okazuje się dość kuriozalny. Status Telewizji Polskiej przewiduje bowiem, że w zarządzie zasiadać może maksymalnie trzy osoby. Ponowne obsadzenie Kurskiego stało się możliwe dopiero po rezygnacji Marzeny Paczuskiej.

O zamieszaniu związanym z objęciem przez Jacka Kurskiego pozycji w zarządzie TVP informuje portal Wirtualnemedia.pl. Serwis zwraca z uwagę, że w piątkowe popołudnie wspomniana Marzena Paczuska złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej, co pozwoliło zgodnie z przepisami przejąć to stanowisko Kurskiemu.

Przypomnijmy, że decyzją Rady Mediów Narodowych polityk Prawa i Sprawiedliwości został powołany już przed tygodniem. Zdecydowano wówczas także, że zarząd może liczyć cztery osoby. Zapomniano jednak zmienić statut TVP.

Co by powiedział Tadeusz Rydzyk? Zrobili zdjęcia pod domem osoby, słuchającej Radia Maryja, nie mieści się w głowieCo by powiedział Tadeusz Rydzyk? Zrobili zdjęcia pod domem osoby, słuchającej Radia Maryja, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Jacek Kurski powołany ponownie

W związku z powyższym przeoczeniem zaczęto podawać w wątpliwość zasadność powołania Jacka Kurskiego. Wskazywano również, że, będąc czwartym członkiem zarządu, nie może on mieć mocy prawnej do reprezentowania Telewizji Polskiej, wskazują Wirtualne Media.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopoty
2. Lepiej napełnij swój bak. Tankowanie już za parę dni będzie drastycznie droższe

Po rezygnacji ze stanowiska Paczuskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych skierował do jej pozostałych przedstawicieli trzy uchwały, które rozpatrzono w trybie korespondencyjnym. Pierwsza z nich mówi, że w zarządzie TVP zasiadać mogą trzy osoby. Dalej jest już jednak tylko ciekawiej. Druga odwołuje bowiem uchwałę z ubiegłego tygodnia, na mocy której Kurski wszedł do zarządu spółki. Trzecia ponownie zaś powołuje go do zarządu.

Warto przypomnieć, że większość w RMN mają osoby wskazane przez Prawo i Sprawiedliwość. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: były poseł PiS Krzysztof Czabański, znana ze słynnego gestu pokazania opozycji środkowego palca, obecna posłanka partii rządzącej Joanna Lichocka oraz europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk. W skład RMN wchodzą ponadto Juliusz Braun (rekomendacja PO), a także Grzegorz Podżorny (rekomendacja Kukiz ’15).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski ekspert wypowiedział się w temacie strachu przed siecią 5G: "Ludzie boją się tego co nieznane"
  2. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Znów można jeździć na zorganizowane wycieczki w grupach. Jest nowe rozporządzenie rządu

Źródło: Wirtualnemedia.pl