wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jacek Kurski jednak zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kuriozalny zwrot akcji

30 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jacek Kurski w ubiegłym tygodniu został powołany do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma jednak uchylić wprowadzoną uprzednio decyzję i powołać go raz jeszcze. Powód okazuje się dość kuriozalny. Status Telewizji Polskiej przewiduje bowiem,

O zamieszaniu związanym z objęciem przez Jacka Kurskiego pozycji w zarządzie TVP informuje portal Wirtualnemedia.pl. Serwis zwraca z uwagę, że w piątkowe popołudnie wspomniana Marzena Paczuska złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej, co pozwoliło zgodnie z przepisami przejąć to stanowisko Kurskiemu.

Przypomnijmy, że decyzją Rady Mediów Narodowych polityk Prawa i Sprawiedliwości został powołany już przed tygodniem. Zdecydowano wówczas także, że zarząd może liczyć cztery osoby. Zapomniano jednak zmienić statut TVP.

Jacek Kurski powołany ponownie

W związku z powyższym przeoczeniem zaczęto podawać w wątpliwość zasadność powołania Jacka Kurskiego. Wskazywano również, że, będąc czwartym członkiem zarządu, nie może on mieć mocy prawnej do reprezentowania Telewizji Polskiej, wskazują Wirtualne Media.

Po rezygnacji ze stanowiska Paczuskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych skierował do jej pozostałych przedstawicieli trzy uchwały, które rozpatrzono w trybie korespondencyjnym. Pierwsza z nich mówi, że w zarządzie TVP zasiadać mogą trzy osoby. Dalej jest już jednak tylko ciekawiej. Druga odwołuje bowiem uchwałę z ubiegłego tygodnia, na mocy której Kurski wszedł do zarządu spółki. Trzecia ponownie zaś powołuje go do zarządu.

Warto przypomnieć, że większość w RMN mają osoby wskazane przez Prawo i Sprawiedliwość. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: były poseł PiS Krzysztof Czabański, znana ze słynnego gestu pokazania opozycji środkowego palca, obecna posłanka partii rządzącej Joanna Lichocka oraz europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk. W skład RMN wchodzą ponadto Juliusz Braun (rekomendacja PO), a także Grzegorz Podżorny (rekomendacja Kukiz ’15).

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >