wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczy

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Jacek Kurski zmuszony był zwołać pilne spotkanie na szczytach TVP. Poza kierownictwem Telewizji Polskiej, udział w nim weźmie również strona społeczna - związki zawodowe, zaniepokojone planowanymi zwolnieniami grupowymi.

Finansowe problemy publicznego nadawcy zdają się nie mieć końca. Choć w ostatnich latach Telewizja Polska notowała stopniowe wzrosty przychodów, ich lwią część stanowią transfery z budżetu państwa. TVP w ostatnich latach uzależniło się od systemu rekompensat za zwolnienia z płacenia abonamentu RTV.

Choć sejmowa debata nad projektem budżetu, zakładającym przekazanie państwowym mediom niemal 2 mld zł odbiła się w mediach szerokim echem, finansowe losy TVP wcale nie zostały przesądzone. Może się okazać, że zestawienie kwoty z jej ułamkiem, przeznaczonym na onkologię oraz środkowym palcem posłanki Lichockiej, na dobre pogrzebało poparcie opinii publicznej dla transferu. O dalszych losach projektu do 6 marca zadecydować musi Andrzej Duda. Jeśli chłodna, wizerunkowa kalkulacja przed wyborami podpowie mu odłożenie długopisu - Telewizja Polska znajdzie się w poważnych tarapatach.

Jacek Kurski zwołuje pilne spotkanie

Jak donosi dziennik.pl, Kurski został postawiony w wyjątkowo trudnej sytuacji i planuje masową redukcję załogi. W najbliższy poniedziałek, 2 marca odbędzie się spotkanie kierownictwa telewizji z przedstawicielami związków zawodowych.

 - [Celem zebrania] będzie odbycie konsultacji w związku z prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników Telewizji Polskiej - brzmi, przytaczane przez "Dziennik", sygnowane przez Kurskiego pismo z wczoraj.

Warto tutaj podkreślić, że jednym z najwyższych kosztów, ponoszonych obecnie przez Telewizję Polską, są wynagrodzenia dla pracowników. W 2019 roku wynieść miały 640 mln zł.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >