Jacek Kurski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lutego 2020

Kurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczy

Jacek Kurski zmuszony był zwołać pilne spotkanie na szczytach TVP. Poza kierownictwem Telewizji Polskiej, udział w nim weźmie również strona społeczna - związki zawodowe, zaniepokojone planowanymi zwolnieniami grupowymi.

Finansowe problemy publicznego nadawcy zdają się nie mieć końca. Choć w ostatnich latach Telewizja Polska notowała stopniowe wzrosty przychodów, ich lwią część stanowią transfery z budżetu państwa. TVP w ostatnich latach uzależniło się od systemu rekompensat za zwolnienia z płacenia abonamentu RTV.

Zostały 3 dni aby zgłosić się do ZUS. Można sporo oszczędzićZostały 3 dni aby zgłosić się do ZUS. Można sporo oszczędzićCzytaj dalej

Choć sejmowa debata nad projektem budżetu, zakładającym przekazanie państwowym mediom niemal 2 mld zł odbiła się w mediach szerokim echem, finansowe losy TVP wcale nie zostały przesądzone. Może się okazać, że zestawienie kwoty z jej ułamkiem, przeznaczonym na onkologię oraz środkowym palcem posłanki Lichockiej, na dobre pogrzebało poparcie opinii publicznej dla transferu. O dalszych losach projektu do 6 marca zadecydować musi Andrzej Duda. Jeśli chłodna, wizerunkowa kalkulacja przed wyborami podpowie mu odłożenie długopisu - Telewizja Polska znajdzie się w poważnych tarapatach.

Jacek Kurski zwołuje pilne spotkanie

Jak donosi dziennik.pl, Kurski został postawiony w wyjątkowo trudnej sytuacji i planuje masową redukcję załogi. W najbliższy poniedziałek, 2 marca odbędzie się spotkanie kierownictwa telewizji z przedstawicielami związków zawodowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Koronawirus. Sztab kryzysowy w Warszawie

 - [Celem zebrania] będzie odbycie konsultacji w związku z prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników Telewizji Polskiej - brzmi, przytaczane przez "Dziennik", sygnowane przez Kurskiego pismo z wczoraj.

Warto tutaj podkreślić, że jednym z najwyższych kosztów, ponoszonych obecnie przez Telewizję Polską, są wynagrodzenia dla pracowników. W 2019 roku wynieść miały 640 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  2. 1,2 tys. kierowców straciło dowody rejestracyjne, inni zapłacili 500 zł mandatu. Twoje auto też może być skontrolowane
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich kark