wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczy

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Jacek Kurski zmuszony był zwołać pilne spotkanie na szczytach TVP. Poza kierownictwem Telewizji Polskiej, udział w nim weźmie również strona społeczna - związki zawodowe, zaniepokojone planowanymi zwolnieniami grupowymi.

Finansowe problemy publicznego nadawcy zdają się nie mieć końca. Choć w ostatnich latach Telewizja Polska notowała stopniowe wzrosty przychodów, ich lwią część stanowią transfery z budżetu państwa. TVP w ostatnich latach uzależniło się od systemu rekompensat za zwolnienia z płacenia abonamentu RTV.

Choć sejmowa debata nad projektem budżetu, zakładającym przekazanie państwowym mediom niemal 2 mld zł odbiła się w mediach szerokim echem, finansowe losy TVP wcale nie zostały przesądzone. Może się okazać, że zestawienie kwoty z jej ułamkiem, przeznaczonym na onkologię oraz środkowym palcem posłanki Lichockiej, na dobre pogrzebało poparcie opinii publicznej dla transferu. O dalszych losach projektu do 6 marca zadecydować musi Andrzej Duda. Jeśli chłodna, wizerunkowa kalkulacja przed wyborami podpowie mu odłożenie długopisu - Telewizja Polska znajdzie się w poważnych tarapatach.

Jacek Kurski zwołuje pilne spotkanie

Jak donosi dziennik.pl, Kurski został postawiony w wyjątkowo trudnej sytuacji i planuje masową redukcję załogi. W najbliższy poniedziałek, 2 marca odbędzie się spotkanie kierownictwa telewizji z przedstawicielami związków zawodowych.

 - [Celem zebrania] będzie odbycie konsultacji w związku z prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników Telewizji Polskiej - brzmi, przytaczane przez "Dziennik", sygnowane przez Kurskiego pismo z wczoraj.

Warto tutaj podkreślić, że jednym z najwyższych kosztów, ponoszonych obecnie przez Telewizję Polską, są wynagrodzenia dla pracowników. W 2019 roku wynieść miały 640 mln zł.

Tagi:

TVP InfoJacek KurskiTVP

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >