jacek kurski. Jan Bielecki/ EastNewsŹródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Maja 2020

Jacek Kurski wrócił do TVP z przytupem. Dziennikarze przyłapali go z ukrycia

Jacek Kurski i Andrzej Duda musieli w końcu zakopać wojenny topór. Do pogodzenia się zmusiły ich pikujące sondaże urzędującego prezydenta, który z dnia na dzień ma mniejsze szanse na reelekcję. Teraz, po 2 miesiącach bycia doradcą prezesa TVP Jacek Kurski wraca na stanowisko członka zarządu telewizji państwowej w typowym dla siebie stylu.

Andrzej Duda doprowadził do odwołania Jacka Kurskiego na początku marca tego roku. Prezydent uzależniał od tego podpisanie przez siebie ustawy abonamentowej dającej TVP z budżetu państwa kwotę prawie 2 mld zł. Wszystko odbyło się w atmosferze skandalu i opozycji żądającej przeznaczenia tych pieniędzy na leczenie chorych na raka. 

Jarosław Jakimowicz będzie miał poważne kłopoty. Ujawniono jego prywatną korespondencję, padły bardzo wulgarne słowaJarosław Jakimowicz będzie miał poważne kłopoty. Ujawniono jego prywatną korespondencję, padły bardzo wulgarne słowaCzytaj dalej

Jacek Kurski wraca do TVP

Jacek Kurski odszedł i przez dwa miesiące pełnił znacznie mniej prestiżową funkcję doradcy prezesa TVP. Teraz wraca jako metoda prezydenta na powrót dobrej passy w sondażach i najwyraźniej poczuł się bardzo mocny na nowym stanowisku. "Fakt" przyłapał go na tym, jak kazał szoferowi oczekiwać na siebie aż 20 minut. Służbowa limuzyna oczekiwała na niego przed domem, ale pasażer najwidoczniej niezbyt spieszył się do pracy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dariusz Piontkowski niespodziewanie wbił szpilę rodzicom polskich uczniów. Powód może dziwić
2. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

W rozmowie z "Faktem" Kurski zdradził, jak wyglądał jego pierwszy dzień na nowym stanowisku - Pracowity dzień. Posiedzenie zarządu i podział kompetencji. Potem posiedzenie rady nadzorczej, w którym uczestniczy również zarząd. Kilka pomniejszych spotkań m.in. z dyrektorami – powiedział.

Przed Jackiem Kurskim teraz nie lada wyzwanie. Uważany w PiS za eksperta od propagandy musi uratować kampanię Andrzeja Dudy przed porażką. Ostatnie sondaże wskazują bardzo silny trend spadkowy urzędującego prezydenta. W niektórych badaniach stracił nawet 20 pkt. procentowych a jego szanse na wygraną w 1. turze legły w gruzach. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  2. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasne

 

Źródło: Fakt.pl