Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda. Adam Guz/KPRMŹródło: Adam Guz/KPRM
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 23 Czerwca 2020

Jacek Kurski triumfuje. Premier odsunięty od kampanii Andrzeja Dudy

Jacek Kurski stał się kluczową postacią w prezydenckiej kampanii. Wiceprezes TVP zepchnął na drugi plan nawet Mateusza Morawieckiego, przekonując wierchuszkę PIS, by premier zniknął z "Wiadomości" TVP.

Jacek Kurski osobiście zdecydował o wycięciu premiera Mateusza Morawieckiego z anteny TVP - donosi portal Onet.pl. Stali widzowie „Wiadomości” z pewnością zauważyli w ostatnich dniach brak Morawieckiego w sztandarowym programie Telewizji Polskiej. Nawet jeśli premier się już w nim pojawi, jego wypowiedzi nie mogą trwać dłużej, niż 10 sekund. Za całą operacją ma stać Jacek Kurski. Tajemnicą poliszynela jest to, że wiceprezes TVP i premier nie darzą się wzajemną sympatią.
 

Jacek Kurski nie jest sam
 

Pozbycie się premiera z "Wiadomości" TVP to efekt kampanii Jacka Kurskiego, który stoi w całkowitej opozycji do Mateusza Morawieckiego. Wiceprezes TVP stworzył nawet sojusz do walki ze wspólnym "wrogiem", do którego dołączyli Joachim Brudziński i Beata Szydło, czyli najbliższe grono prezydenta Andrzeja Dudy. Grupie Kurskiego udało się przekonać zarówno Andrzeja Dudę, jak i Jarosława Kaczyńskiego do podjęcia decyzji o odsunięciu Mateusza Morawieckiego z kampanii prezydenckiej. Swoje zdanie argumentowali twierdząc, iż premier szkodzi Dudzie i swoimi wypowiedziami wzbudza zbyt dużo kontrowersji - wynika z informacji portalu. Chociaż Morawiecki jeszcze kilka dni temu uczestniczył w prawie wszystkich wydarzeniach związanych z kampanią prezydencką, dziś jest w niej praktycznie nieobecny. 
 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Beata Szydło została korespondentką TVP? Sceny, które przejdą do historii Wiadomości, niewiarygodne
2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?

Dla Jacka Kurskiego to nie pierwszyzna
 

Cała sytuacja niezwykle rozwścieczyła ludzi z kręgu premiera, którzy masowo zaczęli kontaktować się ze stacją TVP, próbując wymusić transmitowanie konferencji Mateusza Morawieckiego. Problem w tym, że premier w ostatnim czasie swoje spotkania organizuje w podobnym czasie, jak robi to Andrzej Duda, wobec czego jego konferencje są odsuwane na dalszy plan. Cała sytuacja jest również bardzo korzystna dla Jacka Kurskiego, który na ścieżce wojennej z premierem jest już od dłuższego czasu. Ich konflikt ujawnił się na początku roku, gdy Mateusz Morawiecki obiecał podpisać ustawę o przekazaniu mediom państwowym 2 mld zł pomocy z budżetu państwa w zamian za zwolnienie Jacka Kurskiego funkcji prezesa TVP. Telewizja pieniądze dostała, Jacek Kurski został zwolniony, jednak po chwili znów powrócił, a to za sprawą Jarosława Kaczyńskiego. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Jacek Kurski postanawia usunąć polityka PiS z telewizji publicznej. Wcześniej w taki sposób wycinał z anteny Antoniego Macierewicza.

źródło: [Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Szydło została korespondentką TVP? Sceny, które przejdą do historii Wiadomości, niewiarygodne
  2. PiS w końcu pozwał Rafała Trzaskowskiego. W jakim celu i po co zagrywki tego typu?
  3. Wiadomości TVP przekroczyły granice żenady. Wymyślono postać, która nie istnieje, aby pochwaliła pierwszą damę, alternatywna rzeczywistość
  4. Jarosław Kaczyński obraził własnych sąsiadów. Wulgarnie ich nazwał, naprawdę mógł się powstrzymać