wtv.pl
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda

Adam Guz/KPRM

Jacek Kurski triumfuje. Premier odsunięty od kampanii Andrzeja Dudy

23 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Jacek Kurski stał się kluczową postacią w prezydenckiej kampanii. Wiceprezes TVP zepchnął na drugi plan nawet Mateusza Morawieckiego, przekonując wierchuszkę PIS, by premier zniknął z "Wiadomości" TVP.

Jacek Kurski osobiście zdecydował o wycięciu premiera Mateusza Morawieckiego z anteny TVP - donosi portal Onet.pl. Stali widzowie „Wiadomości” z pewnością zauważyli w ostatnich dniach brak Morawieckiego w sztandarowym programie Telewizji Polskiej. Nawet jeśli premier się już w nim pojawi, jego wypowiedzi nie mogą trwać dłużej, niż 10 sekund. Za całą operacją ma stać Jacek Kurski. Tajemnicą poliszynela jest to, że wiceprezes TVP i premier nie darzą się wzajemną sympatią.

Jacek Kurski nie jest sam


Pozbycie się premiera z "Wiadomości" TVP to efekt kampanii Jacka Kurskiego, który stoi w całkowitej opozycji do Mateusza Morawieckiego. Wiceprezes TVP stworzył nawet sojusz do walki ze wspólnym "wrogiem", do którego dołączyli Joachim Brudziński i Beata Szydło, czyli najbliższe grono prezydenta Andrzeja Dudy. Grupie Kurskiego udało się przekonać zarówno Andrzeja Dudę, jak i Jarosława Kaczyńskiego do podjęcia decyzji o odsunięciu Mateusza Morawieckiego z kampanii prezydenckiej. Swoje zdanie argumentowali twierdząc, iż premier szkodzi Dudzie i swoimi wypowiedziami wzbudza zbyt dużo kontrowersji - wynika z informacji portalu. Chociaż Morawiecki jeszcze kilka dni temu uczestniczył w prawie wszystkich wydarzeniach związanych z kampanią prezydencką, dziś jest w niej praktycznie nieobecny. 

Dla Jacka Kurskiego to nie pierwszyzna


Cała sytuacja niezwykle rozwścieczyła ludzi z kręgu premiera, którzy masowo zaczęli kontaktować się ze stacją TVP, próbując wymusić transmitowanie konferencji Mateusza Morawieckiego. Problem w tym, że premier w ostatnim czasie swoje spotkania organizuje w podobnym czasie, jak robi to Andrzej Duda, wobec czego jego konferencje są odsuwane na dalszy plan. Cała sytuacja jest również bardzo korzystna dla Jacka Kurskiego, który na ścieżce wojennej z premierem jest już od dłuższego czasu. Ich konflikt ujawnił się na początku roku, gdy Mateusz Morawiecki obiecał podpisać ustawę o przekazaniu mediom państwowym 2 mld zł pomocy z budżetu państwa w zamian za zwolnienie Jacka Kurskiego funkcji prezesa TVP. Telewizja pieniądze dostała, Jacek Kurski został zwolniony, jednak po chwili znów powrócił, a to za sprawą Jarosława Kaczyńskiego. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Jacek Kurski postanawia usunąć polityka PiS z telewizji publicznej. Wcześniej w taki sposób wycinał z anteny Antoniego Macierewicza.

źródło: [Onet]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >