jacek kurski
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Marca 2020

Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców

Jacek Kurski zostanie odwołany z funkcji prezesa TVP. Rada Mediów Narodowych sporządzi dziś protokół z głosowania tej w sprawie. Z informacji dostarczonych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że przewidziano już nowy skład zarządu Telewizji Polskiej.

Dymisja Kurskiego staje się faktem. Jeszcze dziś RMN ma sporządzić protokół z głosowania z sprawie odwołania prezesa Telewizji Polskiej. Za zwolnieniem Kurskiego miało opowiedzieć się wszystkich pięciu członków Rady Mediów Narodowych.

Przypomnijmy, że zmiana na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej to efekt starań Andrzeja Dudy, który odwołanie Kurskiego uzależnił od złożenia podpisu pod ustawą gwarantującą w 2020 roku 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Warto dodać, że w ciągu najbliższych pięciu lat będzie to niemalże 10 mld zł.

Nagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysłyNagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysłyCzytaj dalej

Jacek Kurski mininstrem?

Z informacji, które obiegają media, wynika jasno, że giełda nazwisk w sprawie wyboru nowego prezesa telewizji publicznej trwa w najlepsze. Murowanym kandydatem do objęcia tej funkcji wydaje się jednak Mateusz Matyszkowicz – członek zarządu TVP i były szef TVP Kultura i TVP1. Matyszkowicz ma również zostać nowym prezesem zarządu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy największą tajemnicę Tadeusza Rydzyka. Prawda o rodzinie jest zupełnie inna
2. Zwłoki noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców Płońska

Oddzwonił na numer i zebrał wszystkie potrzebne informacje. Miał ograniczone pole działania, ponieważ poszkodowana znajdowała się paręset kilometrów od niego.

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że Kurskiemu zaproponowano już funkcję ministra. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że Kurski przejdzie do jednej ze spółek skarbu państwa. Finansowo opłaca się to bowiem znacznie bardziej niż sprawowanie władzy nad którymś z resortów. – Wszyscy wiemy, że jest dla niego szykowana ciepła posadka w spółce Skarbu Państwa – przekazał portalowi jeden z rozmówców.

Wiele wskazuje na to, że zmiany obejmą też inne niezwykle ważne stanowiska, w tym kierownicze funkcje w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nadzór nad TAI ma przejąć Marzena Paczuska-Tętnik. Jak na razie ani prezes (Jarosław Olechowski), ani wiceprezes TAI (Paweł Gajewski) nie złożą jednak rezygnacji. Jak podaje WM, ma tak pozostać do czasu formalnego podjęcia uchwały w sprawie objęcia nadzoru Paczuskiej nad Agencją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Duchowny odprawiał mszę, był zakażony. 500 wiernych za granicą na kwarantannie

Źródło: Radio ZET / Wirtualne Media