wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jacek Kurski zostanie odwołany z funkcji prezesa TVP. Rada Mediów Narodowych sporządzi dziś protokół z głosowania tej w sprawie. Z informacji dostarczonych przez portal wirtualnemedia.pl wynika, że przewidziano już nowy skład zarządu Telewiz

Dymisja Kurskiego staje się faktem. Jeszcze dziś RMN ma sporządzić protokół z głosowania z sprawie odwołania prezesa Telewizji Polskiej. Za zwolnieniem Kurskiego miało opowiedzieć się wszystkich pięciu członków Rady Mediów Narodowych.

Przypomnijmy, że zmiana na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej to efekt starań Andrzeja Dudy, który odwołanie Kurskiego uzależnił od złożenia podpisu pod ustawą gwarantującą w 2020 roku 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Warto dodać, że w ciągu najbliższych pięciu lat będzie to niemalże 10 mld zł.

Jacek Kurski mininstrem?

Z informacji, które obiegają media, wynika jasno, że giełda nazwisk w sprawie wyboru nowego prezesa telewizji publicznej trwa w najlepsze. Murowanym kandydatem do objęcia tej funkcji wydaje się jednak Mateusz Matyszkowicz – członek zarządu TVP i były szef TVP Kultura i TVP1. Matyszkowicz ma również zostać nowym prezesem zarządu.

Oddzwonił na numer i zebrał wszystkie potrzebne informacje. Miał ograniczone pole działania, ponieważ poszkodowana znajdowała się paręset kilometrów od niego.

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że Kurskiemu zaproponowano już funkcję ministra. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że Kurski przejdzie do jednej ze spółek skarbu państwa. Finansowo opłaca się to bowiem znacznie bardziej niż sprawowanie władzy nad którymś z resortów. – Wszyscy wiemy, że jest dla niego szykowana ciepła posadka w spółce Skarbu Państwa – przekazał portalowi jeden z rozmówców.

Wiele wskazuje na to, że zmiany obejmą też inne niezwykle ważne stanowiska, w tym kierownicze funkcje w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nadzór nad TAI ma przejąć Marzena Paczuska-Tętnik. Jak na razie ani prezes (Jarosław Olechowski), ani wiceprezes TAI (Paweł Gajewski) nie złożą jednak rezygnacji. Jak podaje WM, ma tak pozostać do czasu formalnego podjęcia uchwały w sprawie objęcia nadzoru Paczuskiej nad Agencją.

Źródło: Radio ZET / Wirtualne Media

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >