wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Latami pracował w TVP, teraz atakuje Kurskiego. "Wyjątkowa kanalia, jest szansa, że w coś pi"********"

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Popularny satyryk Piotr Bałtroczyk w ostrych słowach skomentował decyzję o przyznaniu Jackowi Kurskiemu ochrony SOP. Znany m.in. z programu "Zwyczajni niezwyczajni" nazwał prezesa TVP "cykorem". Postanowienie szefa MSWiA budzi ogromne

Wczorajsze doniesienia o przyznaniu Jackowi Kurskiemu przez szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, ochrony SOP podniosło temperaturę na polskiej scenie politycznej. Nietypowa, jak dla szefa spółki państwowej protekcja spotkała się z nierozumieniem ze strony dużej części społeczeństwa. Swoje zdanie w tej sprawie wyraził również, związany niegdyś z TVP, Piotr Bałtroczyk. 

Piotr Bałtroczyk ostro o Jacku Kurskim 

Ochrona SOP z definicji dotyczy jedynie najważniejszych osób w kraju. Opieką Służby Ochrony Państwa (dawnego BOR-u), objęci są prezydent, premier, wicepremierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu. Szef MSWiA Michał Kamiński zdecydował się jednak ostatnio na rozszerzenie kompetencji organizacji o dwie kolejne osoby, w tym prezesa TVP Jacka Kurskiego. 

Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, jakiemu uległ samochód SOP zderzając się ze stołecznym tramwajem. Media szybko zaczęły spekulować, kto mógł przebywać w aucie - premier, prezydent, może któryś z marszałków? Szybko okazało się jednak, że była to była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, obecnie członkini Trybunału Konstytucyjnego, której Michał Kamiński przyznał państwową ochronę ze względu na trwające w kraju protesty. 

Choć ochroną SOP mogą zostać objęte również inne osoby "ze względu na dobro państwa", dochodzi do tego niezwykle rzadko. Były pracownik BOR-u, który rozmawiał wczoraj z portalem TVN24.pl poinformował, że jeszcze nigdy nie doszło do sytuacji, gdy takiej protekcji udzielono szefowi państwowej spółki. 

Swoją opinię na temat kontrowersyjnej decyzji szefa MSWiA wyraził także jeden z byłych pracowników TVP, Piotr Bałtroczyk. Satyryk w dosadny sposób określił co myśli na temat opieki, jaką otoczony został prezes telewizji państwowej, Jacek Kurski. 

"Szef szczujni"

Znany z ciętego języka artysta, który wielokrotnie współpracował w przeszłości z programami emitowanymi przez Telewizją Polską, zamieścił na swoim koncie na Facebooku wpis, w którym odwołuje się do wczorajszej decyzji Michała Kamińskiego. Satyryk nie przebierał w słowach. 

"Jacek Kurski, szef szczujni, wyjątkowa kanalia, objęty ochroną SOP. Czyli dodatkowo cykor. Dajcie mu kierowcę z SOP, jest szansa że w coś pie***lnie." - napisał w swoich mediach społecznościowych Bałtroczyk. 

Ostatnie zdanie wpisu wyraźnie nawiązuje do częstych wypadków, jakim ulegają wozy rządowe, odkąd jeździć zaczęli nimi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Znany z programu "Pegaz" artysta wyraźnie nie kryje oburzenia postanowieniem objęcia Jacka Kurskiego ochroną SOP-u. Centrum Informacji TVP wydało krótkie oświadczenie dotyczące przyznania Jackowi Kurskiemu państwowej protekcji. Niestety nie dowiadujemy się z niego zbyt wiele. 

"Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji" - czytamy w komunikacie. 

Wciąż nie wiemy czym podyktowane zostało postanowienie Michała Kamińskiego. Media podejrzewają, że prezes TVP obawiał się protestów, które od jakiegoś czasu mają miejsce na ulicach polskich miast. Kilka z nich odbywało się pod siedzibą państwowej telewizji. 

źródło: onet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >