wtv.pl
Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach zwraca się do Jacka Kurskiego

Jan BIELECKI/East News ; Piotr Molecki/East News

Jacek Kurski dostał reprymendę od Pawłowicz. "Nie hańb Boga"

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Była posłanka oraz były poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz i Jacek Kurski, zrobili karierę, której pozazdrościć im może niejeden partyjny kolega. Obie postacie budzą w społeczeństwie dość skrajne emocje, jednak jak się okazuje, relac

  • Krystyna Pawłowicz stawia Jacka Kurskiego w trudnej sytuacji i nakazuje mu przyjrzenie się artystom zapraszanych przez TVP na koncert kolęd

  • Zdaniem sędziny TK osoby popierające walkę kobiet o prawa człowieka nie mogą uczestniczyć w koncertach z okazji Bożego Narodzenia

  • TVP i Jacek Kurski nie opublikowali żadnych informacji na temat ewentualnych zmian w świątecznej ramówce stacji

Prezes TVP Jacek Kurski może stanąć przed naprawdę trudnym wyborem, a to wszystko ze względu na temat, jaki podniosła Krystyna Pawłowicz. Postanowiła ona zwrócić się do szefa Telewizji Polskiej, a jej słowa wskazują na to, że sprawę traktuje wyjątkowo poważnie.

Twitter to miejsce, gdzie Krystyna Pawłowicz mimo niechęci do tego medium nieustannie publikuje nowe wpisy, a bohaterem ostatniego stał się sam Jacek Kurski. Prezes TVP otrzymał od teoretycznie apolitycznej sędziny TK słowną reprymendę oraz wskazanie właściwego kierunku, w jakim powinna w okresie Bożego Narodzenia podążyć publiczna stacja.

Krystyna Pawłowicz opublikowała ostry apel do Jacka Kurskiego, brzmi on jak polecenie służbowe

Ostatnio Jacek Kurski skupiał się zapewne jedynie na organizacji zdalnego finału Eurowizji Junior. Sytuacja była o tyle ciężka, że zanim do samego wydarzenia doszło, to Rada Programowa negatywnie opiniowała samo wydarzenie, wskazując, że jest ono szkodliwe dla rozwoju dzieci (więcej na ten temat przeczytacie >TUTAJ<).

Prezes TVP nie może oczekiwać, że teraz czeka go chwila wytchnienia, a to za sprawą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz słowami, jakie padły z ust Krystyny Pawłowicz. Sędzina Trybunału Konstytucyjnego opublikowała na Twitterze apel dotyczący organizowanego co roku przez publicznego nadawcę koncertu kolęd.

Była posłanka PiS, a teraz "niezależna" i "pozbawiona politycznych konotacji" sędzina TK odniosła się do artystów popierających Strajk Kobiet i masowe protesty po wyroku popartym m.in. przez Krystynę Pawłowicz w sprawie ograniczania praw człowieka w kwestii decydowania o sobie i swoim ciele. Jej wypowiedź bardziej niż opinia, brzmi niczym polecenie służbowe wydane Jackowi Kurskiemu.

- Śpiewy KOLĘD przez panie z zadym „za wolnym zabijaniem dzieci”,kt.wpadną na chałturę do telewizji udawać „magię świąt” i „wzruszenie” z „przyjścia Jezuska” będą popisami ZAKŁAMANIA (pisownia oryginalna - przyp. red.) - rozpoczyna swój wpis na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Sędzina TK niemal zabrania Jackowi Kurskiemu zapraszania osób popierających Strajk Kobiet

Przekonana o swojej racji oraz słuszności decyzji Krystyna Pawłowicz wciąż nie może pogodzić się z tym, iż ktoś może podważać jej chęć wtłoczenia chrześcijańskiego światopoglądu w polskie prawodawstwo. Aktywna w mediach społecznościowych była posłanka już wielokrotnie dzieliła się ze światem wiadomościami, które raczej nie były wyczekiwane przez duże grono odbiorców (więcej na ten temat przeczytacie >TUTAJ<).

Tym razem w ogniu jej niezawisłych wyroków znalazł się sam Jacek Kurski, który może liczyć na specjalne względy Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że sędzina TK nie wyobraża sobie, aby prezes TVP podjął decyzję inną niż ta słuszna wskazana przez nią

- Telewizjo,Prezesie @KurskiPL nie wpuszczaj nam tych błyskawic przed oczy na Święta. Nie hańb Boga. (pisownia oryginalna - przyp. red) - kończy swój wpis stanowcza Krystyna Pawłowicz. Czy prezes Jacek Kurski zdecyduje się na dostosowanie również do tej decyzji sędziny?

Telewizja Polska oficjalnie nie podjęła jeszcze decyzji, co do tego, jak w najbliższych tygodniach będą wyglądały. Konkurencyjna stacja TVN podjęła już konkretne kroki w stosunku do dalszych wielkiej imprezy, która odbywała się co roku w Warszawie - Sylwestra.

TVN bez Sylwestra, a TVP bez kolęd?

Na kanałach VOD telewizji rządzonej przez Jacka Kurskiego można znaleźć stare zapisy koncertów z polskimi kolędami, jednak to czy do tego grona dołączą tegoroczne występy artystów, nic nie wiadomo. Czy słowa Krystyny Pawłowicz sprawią, że w TVP pojawi się lista artystów zakazanych?

TVN już jakiś czasem temu ogłosił, że rezygnuje z organizacji Sylwestra, który gromadził tłumy przed sceną oraz miliony widzów przed telewizorami. Zamiast hucznej fety prywatny nadawca zdecydował się na zmianę ramówki i dołączenia do niej atrakcyjnej oferty filmowej, więcej na ten temat przeczytać możecie >TUTAJ<

Źródło: Twitter.com @KrystPawlowicz / DoRzeczy 

undefined

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >