Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. Wznowione poszukiwania i przełomowe wydarzenia.. facebook.com/ZaginieniDzisiajŹródło: facebook.com/ZaginieniDzisiaj
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Marca 2020

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Kolejne przełomowe wydarzenia w sprawie

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku w Trójmieście, skąd pochodzi. Wracała nad ranem z imprezy do domu, do którego już nigdy nie dotarła. Ślad po 19-latce zaginął. W niedzielę rano, po prawie 10 latach od zniknięcia dziewczyny, zdecydowano się wznowić śledztwo i poszukiwania. Policjanci zaczęli od przeszukania ogródków działkowych, gdzie grillowała ze znajomymi przed wyjściem do klubu. Po jego opuszczeniu maturzystka zaginęła, jakby rozpływając się w powietrzu. Śledztwo przynosiło marne skutki i przez lata nie doszło do żadnego tropu ani przełomu w tej tajemniczej sprawie. Dziś się to zmienia i pojawiło się światełko w tunelu. Szykuje się przełom?

Kilka dni temu media obiegła informacja o wznowionym śledztwie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Pojawiły się doniesienia, że na terenie ogródków działkowych w Sopocie śledczym udało się znaleźć fragmenty damskiej bielizny, mogącej należeć do zaginionej Iwony. Czy w końcu nastąpi przełom w sprawie zaginięcia maturzystki?

Nagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysłyNagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysłyCzytaj dalej

Iwona Wieczorek zaginęła. Po 10 latach wznowiono poszukiwania. Szykuje się przełom?

Wczoraj był czwarty dzień wznowionego śledztwa ws. zaginionej przed laty Iwony Wieczorek. Mimo upływu 10 lat wciąż nie wiadomo, co stało się z dziewczyną. Teraz jest szansa na przełom i nowe tropy, których dotąd nie było. Przeszukiwane są w tej chwili sopockie ogródki działkowe, gdzie przebywała Iwona w dniu zaginięcia przed wyjściem do klubu, z którego już nigdy nie wróciła do domu. Sprawa dotyczy szczególnie działki należącej do rodziny jednego z kolegów Iwony.

Do dyspozycji śledczy mają m.in. drona, georadar i koparkę. Przeszukiwania trwają od już od kilku dni i będą przeprowadzane także dzisiaj, sprawdzany jest każdy centymetr działki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy największą tajemnicę Tadeusza Rydzyka. Prawda o rodzinie jest zupełnie inna
2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala

W piątek w oczku wodnym na terenie działki funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału, mogący być fragmentem bielizny i który może należeć do zaginionej Iwony Wieczorek. Materiał ten jest w bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Na razie nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma faktycznie jakikolwiek związek ze sprawą Iwony Wieczorek, jednak jest to niewykluczone i jest szansa na przełom.

Wiadomo, że teren sopockich ogródków działkowych był już kiedyś sprawdzany, jednak przeszukiwania były mniej dokładne.

Prokuratura Krajowa i policja, ze względu na dobro śledztwa, nie udziela na razie żadnych dodatkowych informacji i nie komentuje wyników poszukiwań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata

Źródło: rmf24.pl