wtv.pl > Polska > Jacek Jaworek jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Jacek Jaworek jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Jacek Jaworek
materiały policyjne

Jacek Jaworek jest pilnie poszukiwany przez Interpol. W działania włączyły się kolejne służby. Już wydano czerwoną notę za mordercą trzech osób.

Na oficjalnej stronie Interpolu możemy dostrzec notę, jaka została wystawiona za Jackiem Jaworkiem.

Interpol pilnie poszukuje Jacka Jaworka

Interpol przypomina o szczególnym znaku, wyróżniającym Jaworka. Mowa kilkucentymetrowej narośli wystającej spod koszulki.

Przestępca od 10 lipca nie został ujęty przez organy ścigania. Wiele wskazuje na to, że jednym z możliwych scenariuszy jest ucieczka mężczyzny poza granice kraju.

>

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, jak zachować się w przypadku spotkania Jacka Jaworka. Przedstawiciele biura prasowego katowickiej policji krok po kroku wskazali, na co zwrócić szczególną uwagę.

- W przypadku spotkania poszukiwanego mężczyzny powinniśmy pamiętać, że jest on podejrzany o zabójstwo trzech osób. Może być niebezpieczny i mieć przy sobie broń, dlatego odradzamy, by się do niego zbliżać - deklarowali.

- Najbezpieczniej będzie zachować dystans i natychmiast powiadomić o tym Policję, podając lokalizację, w której był widziany - dodali.

Służby zalecają unikania podejmowania zbędnego ryzyka oraz powielania niepotrzebnych, brawurowych zachowań, znanych z filmów.

Zatrzymywanie poszukiwanego na własną rękę może być bardzo niebezpieczne - ostrzegli dla naszej redakcji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Zdjęcie główne: materiały policyjne

Powiązane