Protesty środowisk LGBT w Warszawie.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Sierpnia 2020

Tęczowa flaga LGBT zawisła na kolejnym w pomniku w jednym z polskich miast. Demonstracje przeciwko aresztowaniu aktywistki

Informacje płynące z Poznania mówią o kolejnej inicjatywie środowisk LGBT. Aktywiści postanowili nie ustawać w staraniach, tym razem wieszając tęczową flagę na pomniku Adama Mickiewicza w stolicy Wielkopolski. Akcja mieszkańców Poznania to kolejny przykład działań, które obserwowaliśmy poprzednio w Warszawie oraz Krakowie.

Protesty środowisk LGBT wobec zatrzymania Margot z dnia na dzień przybierają na sile. Przypomnijmy, że o dwumiesięcznym areszcie dla walczącej w kolektywie Stop Bzdurom niebinarnej aktywistki warszawski sąd zdecydował w ubiegły piątek. Dodajmy, że kilka dni wcześniej, 29 lipca, zawiesiła ona tęczową flagę na pomniku Chrystusa znajdującym się przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Marta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Jej były mąż postanowił przerwać milczenie, szczere słowa na temat głowy państwaMarta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Jej były mąż postanowił przerwać milczenie, szczere słowa na temat głowy państwaCzytaj dalej

Informacje. Tęczowa flaga na pomniku Mickiewicza

Warto pamiętać, że inicjatywa aktywistów była zakrojona znacznie szerzej, a tęczowe symbole pojawiły się również na innych stołecznych zabytkach, w tym pomniku Syrenki Warszawskiej. Po aresztowaniu Margot środowiska LGBT, solidaryzując się z zatrzymaną, postanowiły wywiesić flagi również w innych polskich miastach, w tym m.in. przyozdabiając Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Juror Juror "X Factor" miał wypadek. Gwiazdor przeszedł operacjęCzytaj dalej

Sprawa nie ograniczyła się, rzecz jasna, do dwóch wspomnianych miast. Jak informuje portal o2.pl, powołując się na informacje pochodzące z Grupy Stonewall, minionej nocy tęczowa flaga pojawiła się na pomniku Adama Mickiewicza na centralnym placu Dzielnicy Cesarskiej w Poznaniu. "Halo policja? Coś się stało Adamowi!", czytamy we wpisie zamieszczonym przez organizację.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Na wakacje za granicą lepiej weź maseczki. W tych krajach zapłacisz nawet grubo ponad 4 tys. zł grzywny

Tęczowa flaga na pomniku Mickiewicza w Poznaniu.

Temat (będący niejako pokłosiem wyjątkowo agresywnej kampanii wyborczej) od kilku tygodni mocno polaryzuje polskie społeczeństwo. Nie dziwi więc, że i komentarze dotyczące przepasania wieszcza tęczową flagą obrazują dwojakie podejście do działań aktywistów. Podczas gdy jedni wyrażają swe oburzenie, inni przyklaskują inicjatywie, w komentarzach wymieniając ponadto przykłady światowych metropolii, gdzie podobne symbole w przestrzeni publicznej nie oburzają obywateli.

Pod wpisem odnajdziemy obrazy z Londynu, gdzie tęczowe flagi (połączone częstokroć z wydrukowanych na nich słowem "duma") przyozdobiły ulice. Nie inaczej było też choćby w Australii, gdzie kolorami tęczy mieni się słynna Sydney Opera House. "Powiedzcie, komu może przeszkadzać kawałek kolorowej flagi - brawo moje miasto Poznań!!!", pisze jeden z użytkowników Facebooka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. 115 mln zł kary dla Biedronki za wyższe ceny w kasie
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Polscy turyści płynęli łódką. Nagle wszyscy byli w wodzie. Finał akcji był druzgocący

Źródło: o2.pl / Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!