wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pilny apel prokuratury po tragicznym wypadku śmigłowca na Dolnym Śląsku. Odnaleziono nagranie

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Informacje w sprawie wypadku śmigłowca, do którego doszło we wtorek wieczorem pod Strzegomiem na Dolnym Śląsku. Na miejscu wypadku wciąż pracują służby, eksperci z Komisji Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura, która apeluje o pom

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach wypadku śmigłowca. W wyniku katastrofy dwie osoby poniosły śmierć. Dramat rozegrał się pod Strzegomiem na Dolnym Śląsku, niedaleko drogi krajowej nr 5 i domów mieszkalnych.

Informacje w sprawie wypadku śmigłowca. Śledczy mają nagranie związane z wypadkiem. Apel prokuratury

Jak informuje RMF24, śledczy mają telefon komórkowym, na którym uwiecznione zostało nagranie związane ze wczorajszą katastrofą śmigłowca pod Strzegomiem na Dolnym Śląsku. Jak na razie prokuratura nie zdradza, czy na filmie widać moment spadania samolotu i bezpośredniej katastofy.

W wypadku zginęły dwie osoby, są nimi 46- i 48-latek. Jeden z nich był pilotem śmigłowca, drugi - pasażerem. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia, który z nich był w jakiej roli. Należy zabezpieczyć m.in. ślady biologiczne, które dadzą odpowiedź na to pytanie.

Na jutro zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar. Prowadzone jest także śledztwo w sprawie tragedii, które dotyczy nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym zagrażającej zdrowiu i życiu wielu osób, podaje RMF24.

Jak przekazał mediom Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy, na tym etapie śledztwa jest jeszcze za wsześnie na zakładanie jakichś hipotez. Jak na razie nie są znane szczegółowe okoliczności dramatycznego wypadku. Pomóc mogą w tym m.in. świadkowie zdarzenia. Przesłuchano już kilku z nich.

"Apelujemy też do kolejnych świadków, niech się zgłaszają do prokuratury. Sadząc po tym, jak wiele osób dzwoniło na numer alarmowy 112, zgłaszając to zdarzenie, to może być więcej takich osób" - powiedział prokurator, cytowany przez RMF24.

Źródło: RMF24 / PAP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >