wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chciałeś kiedyś zostać statystą w swoim ulubionym show? Wiemy ile byś zarobił

2 Października 2020

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Marzy ci się praca jako statysta na planie ulubionego telewizyjnego show? Możesz nie tylko spełnić swoje marzenie, lecz także na tym zarobić! Wiemy ile zarabia statysta w najpopularniejszych produkcjach polskich telewizji.

Nie wszyscy wiedzą, że za zasiadanie na widowni popularnych telewizyjnych talent-show otrzymuje się wynagrodzenie. Zdradzamy ile zarabiają statyści w polskich produkcjach telewizyjnych. Stawki są zróżnicowane. Czy ze statystowania da się uzbierać na miesięczną pensję? Niewątpliwie jest to zadanie interesujące i pozwalające zajrzeć nieco od kuchni na telewizyjne programy rozrywkowe.  Ujawniamy zarobki telewizyjnych statystów. Z naszego artykułu dowiesz się ile zarabia statysta w talen-show.

Ile zarabia statysta?

Niestety, mimo że telewizja przywodzi na myśl duże pieniądze, splendor i rozgłos, statyści nie mogą liczyć na żadną z tych rzeczy. Zarobki na planach są marne. Za entuzjastyczne reagowanie na to co dzieje się na scenie i bicie braw w odpowiednich momentach zarobić można kilkadziesiąt złotych. Wydaje się to sporą kwotą? Pod uwagę należy jednak wziąć, że nagrania nie trwają 8 "urzędniczych" godzin, ale kilkanaście. Spędzić je trzeba na widowni, przebywając praktycznie cały dzień w bezruchu na często niewygodnych krzesłach.

"Super Express" donosi, że najlepiej opłacanym programem były "Rozmowy w toku". Publiczność Ewy Drzyzgi mogła liczyć na wynagrodzenie rzędu 50 zł za jeden epizod, a te nagrywane były seriami, zatem za cały dzień na planie zgarnąć można było nawet 150 zł. Sęk w tym, że "RWT" zostały zdjęte z anteny TVN-u 4 lata temu. Czy od tego czasu nastąpiła rewolucja w zarobkach statystów? Niekoniecznie. Ile zarabia statysta w pozostałych produkcjach?

Na ok. 80 zł za dzień spędzony na planie mogą liczyć melomani, którzy zdecydują się zasiąść w studiu "Jakiej to melodii". Jak zdradza czytelniczka "SE", otrzymać tam można najwyższą stawkę ze wszystkich muzycznych programów. Zdjęcia trwają jednak, aż 11 godzin. Po drugiej stronie szali jest produkcja Polsatu. Statyści w "Must be the music" liczyć mogą na gażę w wysokości ok. 20 zł.

Polsat jednak przoduje w płaceniu swoim statystom za udział w programach paradokumentalnych. Jak zdradza dziennik, za udział w produkcjach typu "Dlaczego ja" liczyć można nawet na ok. 300 zł dniówki. To już są konkretne pieniądze, które pozwolą się utrzymać i sprawić, że udział w programach typu show może być głównym sposobem zarobkowania. Jak wyglądają zarobki publiczności w innych, popularnych programach?

Ile zarabia publiczność w telewizji?

Jak podaje portal Viva! i tutaj zarobki są bardzo różne. Za udział w popularnym widowisku telewizji TVN, "Mam talent" liczyć można na wypłatę w wysokości od ok. 30 do 50 zł. Plan zdjęciowy to zazwyczaj od 4 do 7 godzin. Fani programu "Big Music Quiz" za 8 godzin na planie, z wliczoną w to 2-godzinną przerwą, liczyć mogą nawet na ok. 70 zł. Polsatowska produkcja "Twoja twarz brzmi znajomo" pozwala za 8-godzinny dzień zdjęciowy zarobić ok. 50 zł.

Czy "Milionerzy" pomogą publiczności zdobyć milion? Tak, pod warunkiem, że na planie zdjęciowym spędzimy 333 333 dni... bowiem w tym programie zarobić można ok. 50 zł za 6 godzin pracy jako statysta. Jeżeli nie show oparty na wiedzy, to może zainteresuje nas podziwianie mody? Na planie "Top model" otrzymac można około ok. 60 zł za 8 godzin nagrań.

Najsłabiej pod względem płac dla publiczności wygądają programy publicystyczne. Zarówno w "Skandalistach", jak i w programie "Państwo w państwie" za 2,5 godziny pracy dostaniemy jedynie ok. 25 zł.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >