wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile Kaczyński ma lat i gdzie mieszka? Wszystko o Jarosławie Kaczyńskim

25 Października 2019

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Uznawany za najbardziej prominentnego polityka ostatnich lat, lider rządzącej partii jest osobą dość enigmatyczną. A przynajmniej - na takiego kreuje się w mediach.

Ile Kaczyński ma lat? Gdzie mieszka? Jak wyglądała jego młodość i z jakiej pochodzi rodziny? To pytanie, na które każdy chciałby bądź zna odpowiedź (nawet jeśli się do tego nie przyznaje). Jarosław Kaczyński, jako prezes rządzącego Prawa i Sprawiedliwości uznawany jest za najbardziej prominentną osobę w kraju. Mówi się, że to właśnie on, dzięki większości parlamentarnej, jaką udało się zdobyć jego partii, steruje całym krajem.

Możliwe, że nigdy nie dowiemy się, ile w tym oskarżeniach prawdy. Faktem jest jednak, że na Kaczyńskiego skierowane są oczy całej Polski a lider PiS pozostaje bohaterem nagłówków największych gazet. Nawet tych, o charakterze tabloidowym.

Ile Kaczyński ma lat? Kiedy się urodził i z jakiej pochodzi rodziny?

Jarosław Kaczyński, w chwili pisania tego artykułu, ma 70 lat. Urodził się w 1949 roku. Jego pradziadek pochodził z rodziny szlacheckiej. Był oficerem wojska carskiego, zasłużonym w wojnie z Turcją. Jego wnuk, Rajmund Kaczyński, ojciec Jarosława i Lecha Kaczyńskich, miał był porucznikiem Wojska Polskiego oraz brał udział w Powstaniu Warszawskim. Został odznaczony orderem Viritutti Militari. 

Jako pracownik Politechniki Warszawskiej każdorazowo otrzymywał pozytywne opinie od organizacji partyjnych, co pozwalało mu podróżować po świecie i wzbudzało podejrzenia odnośnie do jego relacji z władzą. Ostatecznie doniesienia o tym, że ojciec Kaczyńskich należał do PZPR zostały zdementowane. Rajmund był inwigilowany, w jego domu zamontowano podsłuch.

Matka Kaczyńskich, Jadwiga Kaczyńska, z domu Jasiewicz była w czasie wojny sanitariuszką, harcerką Szarych Szeregów. Ukończyła studia polonistyczne i pracowała w instytucie badań literackich PAN. W 1948 roku wyszła za mąż za Rajmunda Kaczyńskiego. 

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński mieszka na warszawskim Żoliborzu, przy ulicy Mickiewicza 49. Wartość domu wyceniana jest na 1,5 mln zł. Prezesowi PiS nie można jednak zarzucić życia w luksusie - jest właścicielem ⅓ domu a lokum stanowi zabezpieczenie kredytu, który zaciągnął by leczyć mamę. Spółka Srebrna wykupiła stojący obok dom, więc poseł nie ma sąsiadów.

Jarosław Kaczyński urodził się w Warszawie a posiadłość, w której mieszka to jego dom rodzinny. Co wiemy o jego dzieciństwie? Ojciec Kaczyńskiego we wspomnieniach jego bliskich i znajomych jawi się jako pragmatyk ale nie pozbawiony emocji. Bracia Kaczyńscy wspominali jego nadopiekuńczość oraz fakt, iż zależało mu na wykształceniu synów.

Mówiąc o dzieciństwie Kaczyńskich nie możemy pominąć ich kultowych ról w filmie “O dwóch takich co ukradli księżyc”. Łatwo zapomnieć, że dwóch poważnych polityków wcieliło się niegdyś w postacie Jacka i Placka.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >