Sklep IKEA. Zdj. ilustracyjne/WikiCommons/Kgbo
Źródło: Zdj. ilustracyjne/WikiCommons/Kgbo
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 24 Lipca 2020

Kierowniczka Ikei zwolniła pracownika za homofobiczne wpisy poparte cytatami z Biblii. Właśnie wpłynął akt oskarżenia

Skandal w jednym z warszawskich sklepów IKEA. Kierowniczka zwolniła pracownika za rzekome homofobiczne poglądy. Usłyszy zarzuty.

Jak podaje serwis polsatnews.pl, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenie przeciwko kobiecie, która pełni funkcję kierowniczki ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci IKEA. Zwolniła ona jednego z pracowników, po tym jak opublikował on na wewnętrznym forum firmowym cytaty z Biblii, traktujące na temat „dni LGBT”.

Pracownik przeciwny LGBT zwolniony z IKEA

Rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przekazał, iż kobieta piastująca kierownicze stanowisko w jednym ze sklepów sieci IKEA w Warszawie usłyszy zarzuty o ograniczenie praw pracowniczych ze względów na wyznanie. „Akt oskażenia w tej sprawie skierowała w czwartek Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie do Sądu Rejonowego Kraków Nowa Huta w Krakowie” – poinformował Marcin Saduś w rozmowie z PAP. Pracownik na wewnętrznym forum pracowniczym wyraził swoje poglądy dotyczące poparcia dla osób LGBT. W swoich komentarzach wykorzystał cytaty z Biblii, za co został zwolniony z pracy.

Problemem stał się dzień solidarności z osobami LGBT w IKEA

W maju zeszłego roku sieć sklepów IKEA ogłosiła Dzień Solidarności z osobami LGBT. Mężczyzna, która nie zgadza się z tymi poglądami wziął tego dnia urlop na żądanie, aby nie brać udziału w wydarzeniu, które nie pokrywa się z jego wartościami.

Jak podaje serwis poslatnews.pl, następnego dnia na forum firmowym ukazał się artykuł „Włączanie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. Mężczyzna pod artykułem zamieścił komentarz, który składały się dwa cytaty z Biblii. Rzecznik prokuratury zdradził, iż chodziło o cytaty: „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia” oraz „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość”. Za wyrażenie swojego osobistego zdania mężczyzna został zwolniony z pracy.

Źródło: [polsatnews.pl]

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]