wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Podjęto ostateczną decyzję w sprawie Igrzysk Olimpijskich. Odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) opublikowały oficjalne oświadczenie, które dla wszystkich kibiców liczących, że zobaczą zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich na żywo, b

  • Oficjalnie poinformowano, iż w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio zagraniczni kibice nie będą mogli wjechać do kraju

  • Zapowiedziano, że pieniądze w związku z zakupem biletów zostaną zwrócone

  • Oficjalne oświadczenie w tej sprawie pojawiło się na stronie organizacji w sobotę 20 marca 2021 r.

  • Nie jest wiadome, czy Japończycy również nie będą mogli wejść na trybuny stadionów. Ta decyzja ma zostać ogłoszona do końca kwietnia

W zeszłym roku Igrzyska Olimpijskie się nie odbyły z racji światowej pandemii koronawirusa. Ćwiczący przez lata sportowcy oraz kibice spragnieni światowego widowiska liczyli, że sytuacja ta szybko ulegnie zmianie.

Właśnie podano informacje o ostatecznej decyzji dotyczącej organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (IOC) oraz Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) okazało się najgorszym z możliwych scenariuszy

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: zapadła ostateczna decyzja

20 marca pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie organizacji przekładanych z 2020 r. Igrzysk Olimpijskich. W Tokio odbędą się zmagania sportowców z całego świata, jednak pewne jest już, iż nie mogą oni liczyć na wsparcie publiczności.

- Musimy zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników igrzysk, ale i miejscowego społeczeństwa. Już teraz jesteśmy mu winni ogromny szacunek - przekazał prasie Thomas Bach, szef IOC, w czasie swojej wypowiedzi sprzed kilku dni. 

Już wcześniej spekulowano, iż zagraniczni turyści nie otrzymają zgody na masowe przybywanie do Japonii, jednak były to jedynie nieoficjalne doniesienia i było to jednak ówcześnie dementowane. Obecnie jest już pewne, że jedynie Japończycy nie zostali pozbawieni nadziei na oglądanie Igrzysk Olimpijskich na żywo.

Ma to być decyzja podjęta przez Seiko Hashimoto, która przewodzi Komitetowi Organizacyjnemu. To właśnie ona, zdaniem lokalnych dziennikarzy, chciała udowodnić, że to bezpieczeństwo rodaków jest dla niej priorytetem. Straty, jakie w związku z tą decyzją liczone są w milionach.

IOC i IPC chcą respektować decyzję Japonii

- Podzielamy rozczarowanie wszystkich entuzjastów Igrzysk Olimpijskiej, fanów z całego świata i oczywiście rodzin oraz przyjaciół sportowców, którzy planowali rywalizować na igrzyskach. Jest mi szczerze przykro. Wiemy, że to wielkie poświęcenie dla wszystkich. Od samego początku tej pandemii mówiliśmy, że będzie to wymagało ofiar - przekazał w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 20 marca Thomas Bach. 

Podkreślono, że na pierwszym miejscu postawiono bezpieczeństwo. Wszyscy mają świadomość, że decyzja ta jest trudna również dla samych gospodarzy Igrzysk Olimpijskich, gdyż impreza nie tylko nie zwróci kosztów, jakie pochłonęło przygotowanie, ale zwyczajnie wygeneruje kosmiczne wręcz straty.

Igrzyska Olimpijskie bez zagranicznych kibiców

Wszystkie osoby spoza granic Japonii, które kupiły bilety na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, mają otrzymać zwrot kosztów. Co ciekawe sprzedażą wejściówek na imprezę zajmowała się firma zewnętrzna, która do kosztów samych biletów dodawała 20 proc. swojej prowizji.

Nie jest jasne, czy zwrócona zostanie jedynie kwota biletu na Igrzyska Olimpijskie, czy cały koszt poniesiony przez zagranicznych kibiców. Już teraz zaznaczono, że informacje na temat konkretnych danych mówiących o finansowych stratach z biletów nie zostaną ujawnione.

Media przekazują, iż na tę chwilę zagraniczni kibice zakupili około 600 tys. biletów na Igrzyska Olimpijskie. Na Paraolimpiadę, która objęta została tymi samymi restrykcjami w stosunku do widowni. Na drogę z imprez sprzedano ok. 30 tys. biletów dla osób spoza Japonii.

Sami gospodarze również nie dowiedzieli się jeszcze czy będą mogli wejść na stadiony i dopingować atletów z całego świata. Japończycy mają poznać decyzję Komitetu Organizacyjnego w tej kwestii do końca kwietnia. Same Igrzyska Olimpijskie mają rozpocząć się 23 lipca, a zakończyć 8 sierpnia.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Eurosport / olympic.org

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Świat

Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Czytaj więcej >