Hospicjum perinatalne. (screen) Twitter/NocnaZ
Źródło: (screen) Twitter/NocnaZ
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 3 Lutego 2021

Nagranie z rzeczniczką Ministerstwa Sprawiedliwości oburzyło widzów. Niewiarygodny komentarz po wyroku TK

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości wypowiedziała się na temat hospicjów perinatalnych. Jak stwierdziła, będą się w nich znajdować pokoje, gdzie kobieta po narodzinach chorego dziecka będzie miała własny pokój, w którym będzie mogła się wypłakać. Wypowiedź wywołała burzę - rzeczniczce zarzucano brak wrażliwości.

Rząd chce zapewnić kobietom, które będą rodzić dzieci z wadami letalnymi hospicja perinatalne. Ich założenia mogą szokować.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości o hospicjach perinatalnych. Zapowiedziano pokoje do płakania

Dyskusja wokół aborcji dot. również ułatwień i ukłonów w kierunku kobiet, które miały rodzić dzieci z wadami letalnymi. Prócz dopłat w wysokości jednorazowych 20 tys. zł, mają również pojawić się hospicja perinatalne, w których ciężarne kobiety będą mogły urodzić śmiertelnie chore noworodki. 

Ma być to kontrpropozycja ze strony środowisk anti-choice wobec konstytucyjnego zakazu aborcji według przesłanki dot. wad rozwojowych i letalnych płodu. 

Przeciwnicy tych propozycji sądzą, że są one nieludzkie - 20 tys. zł nie starczy na utrzymanie niepełnosprawnego dziecka w dłuższej perspektywie, a rodzenie dzieci, które zaraz umrą uważane jest przez nich za tortury zarówno dla matki, jak i noworodków. 

Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych planów rządu. Zaskakujące szczegóły znoszenia obostrzeńDziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych planów rządu. Zaskakujące szczegóły znoszenia obostrzeńCzytaj dalej

Brak wrażliwości wytknięto również rzeczniczce Ministerstwa Sprawiedliwości, Agnieszce Borowskiej, wobec jej szokującej wypowiedzi dotyczącej tego, co będą oferowały hospicja. 

- [Zapewniony będzie] np. osobny pokój, możliwość wypłakania się, możliwość spotkania z psychologiem, specjalne konsylium lekarskie, specjalna opieka i wskazanie co dalej - mówiła w rozmowie z TVN24.

W Internecie rozpętała się burza, użytkownicy Twittera stanowczo potępili zapewnienia ministerstwa. 

Internauci nie dowierzają. "To sadyzm w czystej postaci"

- Jak dla mnie, sadyzm w czystej postaci. Nadąsana twarz, ale co się dziwić - jak umrze, to umrze, byle by pogrzeb miało - oburzała się jedna z internautek. 

- Patrz jakie ludzkie pany. Dają prawo się wypłakać. W osobnym pokoju. Tak żeby nikt nie słyszał. Jestem pod wrażeniem - dodała inna. 

Przede wszystkim zarzuca się brak wyobraźni związanej z organizowaniem podobnego przedsięwzięcia. Jak na razie ministerstwo nie zareagowało na wypowiedź rzeczniczki.

źródło: [Twitter/Nocna Z]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: