wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Naukowiec z "uczelni Rydzyka" ostrzega przed "wykonawcami ideologii lewicowej". Pisze o chipach w mózgu

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Dr Grzegorz Osiński, informatyk z założonej przez Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, opublikował w Naszym Dzienniku artykuł pt. "Nadciąga dyktatura", w którym ostrzega przed światowym spiskiem, za kt

  • Dr Grzegorz Osiński pracuje na uczelni założonej przez ojca Rydzyka

  • Artykuł informatyka został opublikowany przez Nasz Dziennik

  • Dr Grzegorz Osiński ostrzega w nim przed "nadciągającą dyktaturą"

W opublikowanym na łamach czasopisma Nasz Dziennik artykule dra Grzegorza Osińskiego, informatyka z założonej przez Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wszystko łączy się ze wszystkim, aby w końcu okazać się elementem światowego spisku środowisk lewicowych.

Dr Grzegorz Osiński rozpoczyna swój wywód od ostatnich wydarzeń związanych z rządowym projektem podatku od reklam, który wywołał protest większości polskich mediów - a w szczególności portali internetowych.

Zdaniem naukowca tak silny sprzeciw środowiska medialnego wobec projektu, którego szczegóły nie zostały jeszcze nawet przedstawione, wskazuje na to, że sprawa musi dotyczyć "bardzo ważnych aspektów funkcjonowania nie tylko rynku medialnego, ale również geopolitycznych problemów, które obecnie stają się najważniejszą przyczyną zmian zarówno w polityce, jak i na światowych rynkach finansowych" - czytamy w Naszym Dzienniku.

Następnie dr Grzegorz Osiński wskazuje na dwie branże, którego jego zdaniem najwięcej finansowo zyskały na pandemii: gigantów technologicznych takich Google, Amazon, Facebook, Apple i Microsoft oraz firmy farmaceutyczne. Te dwie branże łączyć miałby nieokreślony bliżej wspólny interes, któremu sprzyja wymuszona przez koronawirusa izolacja ludzi na całym świecie, a przede wszystkim izolacja młodzieży.

Grzegorz Osiński o lewicowym spisku

Zdaniem dra Grzegorza Osińskiego "nie jest tajemnicą", że kadry czołowych światowych uczelni i korporacji zdominowane są przez naukowców i przedsiębiorców o środowiskach lewicowych, którzy pragną zepchnąć świat w odmęty ateizmu, hedonizmu i "ideologii gender".

Jednym z takich intelektualistów miałby być francuski filozof Michel Onfray, którego dziełami dr Grzegorz Osiński wyraźnie gardzi, zgadzając się jednak z diagnozą przedstawioną przez niego w  książce pt. "Teoria dyktatury".

Naukowiec podejrzewa, że Onfray pod pozorem bezstronnej diagnozy tak naprawdę przedstawia projekt czy nawet instrukcję wprowadzenia lewicowego Nowego Ładu, w którym kluczową rolę odgrywać mają właśnie korporacje technologiczne.

Zadaniem tych korporacji miałoby być ograbianie młodzieży - bo to przede wszystkim ona korzysta z internetu i z mediów społecznościowych - z prywatności i skłanianie ludzi do dzielenia się w internecie wszystkimi aspektami swojego życia, aby łatwiej było ich kontrolować.

Z kolei nauczanie zdalne jeszcze bardziej wzmaga zależność dzieci i młodzieży od technologii. Złowieszczy plan lewicowo-liberalnych technokratów przenika jednak zdaniem dra Grzegorza Osińskiego cały system edukacji, który ma osłabiać pamięć uczniów, uzależniając ich od informacji z Google'a, i marginalizować edukację historyczną, czyniąc młodzież podatną na manipulacje i sterowanie z zewnątrz.

Zwieńczeniem tego Nowego Ładu miałoby być dzieło Elona Muska, czyli wszczepiane do mózgu chipy. Dr Grzegorz Osiński powołuje się tu na doniesienia należącej do Muska firmy Neuralink, która wszczepiła chip do mózgu małpy, umożliwiając jej "obsługę komputera bez użycia rąk".

Tego rodzaju technologie już wkrótce miałyby umożliwić medialnym i technologicznym potentatom indoktrynowanie młodzieży poprzez bezpośredni transfer zmanipulowanych informacji do ich mózgów. Z kolei starsi członkowie społeczeństwie mieliby być w tej wizji przyszłości zepchnięci na margines lub zmuszani czy zachęcani do eutanazji.

Źródło: Nasz Dziennik, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu / wsksim.edu.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >