Godziny dla seniorów. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Kwietnia 2020

Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany

"Godziny dla seniorów", czyli specjalne ramy czasowe, podczas których wstęp do sklepów spożywczych miały jedynie osoby powyżej 65. roku życia, już niedługo będą jedynie wspomnieniem. Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała bowiem ich zlikwidowanie.

Cytowana przez Onet Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem WNP.pl poinformowała o szczegółach dotyczących II etapu odmrażania gospodarki. Minister rozwoju wspomniała m.in. planowane przez rząd otwarcie galerii handlowych, które ma nastąpić 4 maja.

Pani wicepremier wyraziła nadzieję, "że Polacy pójdą do tych sklepów po to, żeby zrobić zakupy, a nie po to, aby przejść się tam na spacer".

Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałAgata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

"Godziny dla seniorów" zlikwidowane

Emilewicz przekazała, że pracownicy wspomnianych galerii mają regulować ruch w ciągach komunikacyjnych celem zachowania niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Wspomniano, że otwierane decyzją rządzących miejsca generują kolejki, co w naturalny sposób może prowadzić do łamania zasad dotyczących wymaganych odstępów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagłe wznowienie akcji, Kacperek poszukiwany 3 dobę. Gdzie jest 3,5-letni chłopczyk?
2. Zabójstwo 16-letniej Kornelii. Nowe fakty ujrzały światło dzienne, wiemy jak zginęła

Wicepremier zapewniła, że jednym ze sposobów ograniczenia liczby klientów będzie monitorowanie zajętych miejsc parkingowych. Zapowiedziano, że możliwe będzie zajęcie jedynie połowy z nich.

Od otwarcia galerii handlowych minister płynnie przeszła do tzw. "godzin dla seniora". Emilewicz poinformowała, że zostaną one zniesione, przez co "liczba godzin w galeriach będzie dostępna w całym wymiarze pracy sklepów".

Przypomnijmy, że wspomniany przepis, na mocy którego wstęp do sklepów w godzinach od 10 do 12 miały jedynie osoby starsze, z początku obowiązywał przez wszystkie siedem dni w tygodniu. Miało to, rzecz jasna, związek z faktem, że osoby powyżej 65. roku życia znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka w związku z panującą pandemią. Stopniowo wycofywano jednak wprowadzone restrykcje. Wraz z wejściem w życie I etapu odmrażania gospodarki zrezygnowano z ich przestrzegania w weekendy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Jedna z najważniejszych osób w Rosji ma koronawirusa. Przeszedł test

Źródło: onet.pl