wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany

29 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Godziny dla seniorów", czyli specjalne ramy czasowe, podczas których wstęp do sklepów spożywczych miały jedynie osoby powyżej 65. roku życia, już niedługo będą jedynie wspomnieniem. Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedzia

Cytowana przez Onet Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem WNP.pl poinformowała o szczegółach dotyczących II etapu odmrażania gospodarki. Minister rozwoju wspomniała m.in. planowane przez rząd otwarcie galerii handlowych, które ma nastąpić 4 maja.

Pani wicepremier wyraziła nadzieję, "że Polacy pójdą do tych sklepów po to, żeby zrobić zakupy, a nie po to, aby przejść się tam na spacer".

"Godziny dla seniorów" zlikwidowane

Emilewicz przekazała, że pracownicy wspomnianych galerii mają regulować ruch w ciągach komunikacyjnych celem zachowania niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Wspomniano, że otwierane decyzją rządzących miejsca generują kolejki, co w naturalny sposób może prowadzić do łamania zasad dotyczących wymaganych odstępów.

Wicepremier zapewniła, że jednym ze sposobów ograniczenia liczby klientów będzie monitorowanie zajętych miejsc parkingowych. Zapowiedziano, że możliwe będzie zajęcie jedynie połowy z nich.

Od otwarcia galerii handlowych minister płynnie przeszła do tzw. "godzin dla seniora". Emilewicz poinformowała, że zostaną one zniesione, przez co "liczba godzin w galeriach będzie dostępna w całym wymiarze pracy sklepów".

Przypomnijmy, że wspomniany przepis, na mocy którego wstęp do sklepów w godzinach od 10 do 12 miały jedynie osoby starsze, z początku obowiązywał przez wszystkie siedem dni w tygodniu. Miało to, rzecz jasna, związek z faktem, że osoby powyżej 65. roku życia znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka w związku z panującą pandemią. Stopniowo wycofywano jednak wprowadzone restrykcje. Wraz z wejściem w życie I etapu odmrażania gospodarki zrezygnowano z ich przestrzegania w weekendy.

Źródło: onet.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >