wtv.pl > Polska > Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:38

Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany

wtv
WTV.pl

Cytowana przez Onet Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem WNP.pl poinformowała o szczegółach dotyczących II etapu odmrażania gospodarki. Minister rozwoju wspomniała m.in. planowane przez rząd otwarcie galerii handlowych, które ma nastąpić 4 maja.

Pani wicepremier wyraziła nadzieję, "że Polacy pójdą do tych sklepów po to, żeby zrobić zakupy, a nie po to, aby przejść się tam na spacer".

"Godziny dla seniorów" zlikwidowane

Emilewicz przekazała, że pracownicy wspomnianych galerii mają regulować ruch w ciągach komunikacyjnych celem zachowania niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Wspomniano, że otwierane decyzją rządzących miejsca generują kolejki, co w naturalny sposób może prowadzić do łamania zasad dotyczących wymaganych odstępów.

Wicepremier zapewniła, że jednym ze sposobów ograniczenia liczby klientów będzie monitorowanie zajętych miejsc parkingowych. Zapowiedziano, że możliwe będzie zajęcie jedynie połowy z nich.

Od otwarcia galerii handlowych minister płynnie przeszła do tzw. "godzin dla seniora". Emilewicz poinformowała, że zostaną one zniesione, przez co "liczba godzin w galeriach będzie dostępna w całym wymiarze pracy sklepów".

Przypomnijmy, że wspomniany przepis, na mocy którego wstęp do sklepów w godzinach od 10 do 12 miały jedynie osoby starsze, z początku obowiązywał przez wszystkie siedem dni w tygodniu. Miało to, rzecz jasna, związek z faktem, że osoby powyżej 65. roku życia znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka w związku z panującą pandemią. Stopniowo wycofywano jednak wprowadzone restrykcje. Wraz z wejściem w życie I etapu odmrażania gospodarki zrezygnowano z ich przestrzegania w weekendy.

Źródło: onet.pl

Powiązane