Gminy "wolne od LGBT" tracą pieniądze. Ich wnioski w ramach unijnego programu są odrzucane
Aż sześć wniosków o dofinasowanie w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast” zostało odrzuconych. Chodzi o polskie władze lokalne, które przyjęły status „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych”.
Gminy „wolne od LGBT” bez dofinansowania
O sprawie poinformowała Helena Dalli, unijna komisarz do spraw równości. Na swoim prywatnym koncie na Twitterze napisała, że odrzucenie sześciu wniosków dotyczących dofinansowania dotyczy polskich gmin i miast, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT”. „Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych” zostało odrzuconych” – pisze Helena Dalli.
Gminy nie wezmą udziału w projekcie
Jak informuje rmf24.pl, we wtorek KE przyjęła zgłoszenia 127 projektów w ramach programu „Partnerstwo Miast”. Łączny budżet przeznaczony na ten cel wyniósł 2 mln 324 tys. 327 euro. Każda zgłoszona instytucja mogła otrzymać dofinansowanie do 25 tys. euro na organizację projektów, które mobilizują obywateli do prowadzenia debat w konkretnych kwestiach poruszanych w polityce Unii Europejskiej.
Środki pieniężne otrzymały projekty zgłoszone przez polskie władze lokalne i organizacje, a należą do nich: gmina Zator, gmina Dzierzkowice, miasto Opole, gmina Iwkowa, gmina Września, Sopot, gmina Niepołomice oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół I LO im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku Górka.
Źródło: [rmf24.pl]
Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!