Strefa wolna od LGBT. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East NewsŹródło: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Lipca 2020

Gminy "wolne od LGBT" tracą pieniądze. Ich wnioski w ramach unijnego programu są odrzucane

Unia Europejska sprzeciwia się polskim gminom „wolnym od LGBT” ucinając im fundusze. Komisarz ds. równości krytykuje nasze lokalne władze.

Aż sześć wniosków o dofinasowanie w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast” zostało odrzuconych. Chodzi o polskie władze lokalne, które przyjęły status „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych”.

Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Czytaj dalej

Gminy „wolne od LGBT” bez dofinansowania

O sprawie poinformowała Helena Dalli, unijna komisarz do spraw równości. Na swoim prywatnym koncie na Twitterze napisała, że odrzucenie sześciu wniosków dotyczących dofinansowania dotyczy polskich gmin i miast, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT”. „Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych” zostało odrzuconych” – pisze Helena Dalli.

Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoSpędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoCzytaj dalej

Gminy nie wezmą udziału w projekcie

Jak informuje rmf24.pl, we wtorek KE przyjęła zgłoszenia 127 projektów w ramach programu „Partnerstwo Miast”. Łączny budżet przeznaczony na ten cel wyniósł 2 mln 324 tys. 327 euro. Każda zgłoszona instytucja mogła otrzymać dofinansowanie do 25 tys. euro na organizację projektów, które mobilizują obywateli do prowadzenia debat w konkretnych kwestiach poruszanych w polityce Unii Europejskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów

Środki pieniężne otrzymały projekty zgłoszone przez polskie władze lokalne i organizacje, a należą do nich: gmina Zator, gmina Dzierzkowice, miasto Opole, gmina Iwkowa, gmina Września, Sopot, gmina Niepołomice oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół I LO im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku Górka.
 
Źródło: [rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!