wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

GIS postanowił zabrać głos sprawie trapiącej wiele Polek i Polaków. W związku z panującym obowiązkiem noszenia maseczek, który nałożono na nas 16 kwietnia, wciąż pojawia się wiele pytań oraz wątpliwości. Inspektorat Sanitarny postanowił je w

Koronawirus w Polsce wymusił na naszej władzy wprowadzenie wielu dręczących nas ograniczeń. Mimo tego, że nakładane są one dla naszego bezpieczeństwa, wciąż nie brakuje głosów krytyki mówiących, że wdrożone restrykcje posiadają pewne wady lub niedociągnięcia. Tym razym obiektem wielu pytań oraz obaw Polaków stał się nakaz noszenia maseczek ochronnych. Opinia publiczna obawia się, że obecnie rządzący mogli nie przewidzieć kilku prostych kwestii. 

GIS: Stanowcza deklaracja w sprawie obowiązku noszenia maseczek

Na dręczące opinię publiczną pytania postanowił odnieść się Główny Inspektorat Sanitarny. Sprawa, którą się zajęli, dotyczyła możliwości palenia oraz jedzenia i picia poza domem. Wielu obywateli nie było pewnych, czy mogą pozwolić sobie na zdjęcie maseczki celem wykonania tych czynności. Jak podaje portal "Onet" "GiS" zadeklarował jednoznacznie, że celem spożycia posiłków lub uzupełnienia płynów można pozwolić sobie na odkrycie buzi. Zalecają oni jednak, żeby przez wzgląd na swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo czynności te wykonywać w domu.

W Polsce, w wyniku pandemii koronawirusa jesteśmy zobowiązani zasłaniać swój nos oraz usta. Możemy używać do tego szalików, chust oraz maseczek. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych, Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewnił, że do zakrycia twarzy możemy wykorzystać również przyłbice. Obowiązek ten nie jest nałożony na dzieci poniżej czwartego roku życia. Osoby, znajdujące się w lasach również mogą nie stosować się do nałożonego nakazu.

undefined

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >