wtv.pl > Polska > Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:38

Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości

wtv
WTV.pl

Koronawirus w Polsce wymusił na naszej władzy wprowadzenie wielu dręczących nas ograniczeń. Mimo tego, że nakładane są one dla naszego bezpieczeństwa, wciąż nie brakuje głosów krytyki mówiących, że wdrożone restrykcje posiadają pewne wady lub niedociągnięcia. Tym razym obiektem wielu pytań oraz obaw Polaków stał się nakaz noszenia maseczek ochronnych. Opinia publiczna obawia się, że obecnie rządzący mogli nie przewidzieć kilku prostych kwestii. 

GIS: Stanowcza deklaracja w sprawie obowiązku noszenia maseczek

Na dręczące opinię publiczną pytania postanowił odnieść się Główny Inspektorat Sanitarny. Sprawa, którą się zajęli, dotyczyła możliwości palenia oraz jedzenia i picia poza domem. Wielu obywateli nie było pewnych, czy mogą pozwolić sobie na zdjęcie maseczki celem wykonania tych czynności. Jak podaje portal "Onet" "GiS" zadeklarował jednoznacznie, że celem spożycia posiłków lub uzupełnienia płynów można pozwolić sobie na odkrycie buzi. Zalecają oni jednak, żeby przez wzgląd na swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo czynności te wykonywać w domu.

W Polsce, w wyniku pandemii koronawirusa jesteśmy zobowiązani zasłaniać swój nos oraz usta. Możemy używać do tego szalików, chust oraz maseczek. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych, Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewnił, że do zakrycia twarzy możemy wykorzystać również przyłbice. Obowiązek ten nie jest nałożony na dzieci poniżej czwartego roku życia. Osoby, znajdujące się w lasach również mogą nie stosować się do nałożonego nakazu.

undefined

Źródło: Onet

Powiązane