GIS zajął stanowisko w ważnej dla Polaków sprawie. Pixnio.com/bicanskiŹródło: Pixnio.com/bicanski
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości

GIS postanowił zabrać głos sprawie trapiącej wiele Polek i Polaków. W związku z panującym obowiązkiem noszenia maseczek, który nałożono na nas 16 kwietnia, wciąż pojawia się wiele pytań oraz wątpliwości. Inspektorat Sanitarny postanowił je wszystkie rozwiać.

Koronawirus w Polsce wymusił na naszej władzy wprowadzenie wielu dręczących nas ograniczeń. Mimo tego, że nakładane są one dla naszego bezpieczeństwa, wciąż nie brakuje głosów krytyki mówiących, że wdrożone restrykcje posiadają pewne wady lub niedociągnięcia. Tym razym obiektem wielu pytań oraz obaw Polaków stał się nakaz noszenia maseczek ochronnych. Opinia publiczna obawia się, że obecnie rządzący mogli nie przewidzieć kilku prostych kwestii. 

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

GIS: Stanowcza deklaracja w sprawie obowiązku noszenia maseczek

Na dręczące opinię publiczną pytania postanowił odnieść się Główny Inspektorat Sanitarny. Sprawa, którą się zajęli, dotyczyła możliwości palenia oraz jedzenia i picia poza domem. Wielu obywateli nie było pewnych, czy mogą pozwolić sobie na zdjęcie maseczki celem wykonania tych czynności. Jak podaje portal "Onet" "GiS" zadeklarował jednoznacznie, że celem spożycia posiłków lub uzupełnienia płynów można pozwolić sobie na odkrycie buzi. Zalecają oni jednak, żeby przez wzgląd na swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo czynności te wykonywać w domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

W Polsce, w wyniku pandemii koronawirusa jesteśmy zobowiązani zasłaniać swój nos oraz usta. Możemy używać do tego szalików, chust oraz maseczek. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych, Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewnił, że do zakrycia twarzy możemy wykorzystać również przyłbice. Obowiązek ten nie jest nałożony na dzieci poniżej czwartego roku życia. Osoby, znajdujące się w lasach również mogą nie stosować się do nałożonego nakazu.

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Źródło: Onet