Getin Bank oszustwo PKO BP mBank. Public Domain Pictures / ag gajŹródło: Public Domain Pictures / ag gaj
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Czerwca 2020

Atak na klientów jednego banku w Polsce. Uwaga, przestępcy zrobili się wyjątkowo przebiegli

Getin Bank stał się obiektem niebezpiecznego dla klientów oszustwa. Nie oznacza to, że klienci innych banków mogą czuć się bezpieczni. Wcześniej przed phishingiem ostrzegał m.in. PKO BP czy mBank. Złodzieje w bardzo sprytny sposób próbują wyłudzać pieniądze, wykradając wrażliwe dane. Warto wiedzieć, jak można ochronić się przed podobnymi zagrożeniami.

Getin Bank zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby chronić swoich klientów przed oszustwami. I tym razem przedstawiciele instytucji poinformowali więc, iż bardzo szybko podjęli stosowne kroki, aby nieświadomi niczego właściciele kont nie zostali podstępnie okradzeni. W jaki dokładnie sposób działają oszuści i jak się zabezpieczyć? 

Jarosław Jakimowicz w TVP przeszedł samego siebie. Kamery uchwyciły, co znalazło się w tle, niewiarygodneJarosław Jakimowicz w TVP przeszedł samego siebie. Kamery uchwyciły, co znalazło się w tle, niewiarygodneCzytaj dalej

Jak podał portal Niebezpiecznik.pl, złodzieje zdecydowali się postawić witrynę, która do złudzenia przypomina prawdziwą stronę Getin Banku. Następnie opłacili jej reklamę w Google. Kiedy więc użytkownik przeglądarki wpisuje hasło "Getin Bank", fałszywa witryna pojawia się jako pierwszy wynik. Wiele osób, nie sprawdzając dokładnie linku, może całkowicie przypadkowo wejść więc na stronę, która z ich bankiem w rzeczywistości nie ma nic wspólnego.

Oszustwo "na Getin Bank" może skrzywdzić wiele ofiar. Przed tą samą metodą wcześniej ostrzegało PKO BP czy mBank

Na podstawionej witrynie oszuści proszą, abyśmy podali dane logowania jak przy standardowej próbie sprawdzenia stanu konta. Wówczas mogą je z łatwością wykraść, aby następnie dostać się do naszych pieniędzy nawet poprzez prawdziwą stronę instytucji. Nim się obejrzymy, oszczędności mogą więc nagle bezpowrotnie zniknąć.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

"Jako instytucja zaufania publicznego prowadzimy regularne działania edukujące naszych Klientów o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Przykładowo, stale przypominamy Klientom, aby przed zalogowaniem na stronę upewnili się, że połączenie jest szyfrowane", przekazał w rozmowie z redakcją Dobreprogramy.pl rzecznik Getin Banku. Przedstawiciel biura prawsowego podkreślił także, iż władze instytucji podjęły stanowcze kroki, aby fałszywe strony zostały skutecznie zdjęte i nie stanowiły już zagrożenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Dobreprogramy.pl