wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Atak na klientów jednego banku w Polsce. Uwaga, przestępcy zrobili się wyjątkowo przebiegli

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Getin Bank stał się obiektem niebezpiecznego dla klientów oszustwa. Nie oznacza to, że klienci innych banków mogą czuć się bezpieczni. Wcześniej przed phishingiem ostrzegał m.in. PKO BP czy mBank. Złodzieje w bardzo sprytny sposób pr&

Getin Bank zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby chronić swoich klientów przed oszustwami. I tym razem przedstawiciele instytucji poinformowali więc, iż bardzo szybko podjęli stosowne kroki, aby nieświadomi niczego właściciele kont nie zostali podstępnie okradzeni. W jaki dokładnie sposób działają oszuści i jak się zabezpieczyć? 

Jak podał portal Niebezpiecznik.pl, złodzieje zdecydowali się postawić witrynę, która do złudzenia przypomina prawdziwą stronę Getin Banku. Następnie opłacili jej reklamę w Google. Kiedy więc użytkownik przeglądarki wpisuje hasło "Getin Bank", fałszywa witryna pojawia się jako pierwszy wynik. Wiele osób, nie sprawdzając dokładnie linku, może całkowicie przypadkowo wejść więc na stronę, która z ich bankiem w rzeczywistości nie ma nic wspólnego.

Oszustwo "na Getin Bank" może skrzywdzić wiele ofiar. Przed tą samą metodą wcześniej ostrzegało PKO BP czy mBank

Na podstawionej witrynie oszuści proszą, abyśmy podali dane logowania jak przy standardowej próbie sprawdzenia stanu konta. Wówczas mogą je z łatwością wykraść, aby następnie dostać się do naszych pieniędzy nawet poprzez prawdziwą stronę instytucji. Nim się obejrzymy, oszczędności mogą więc nagle bezpowrotnie zniknąć.

"Jako instytucja zaufania publicznego prowadzimy regularne działania edukujące naszych Klientów o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Przykładowo, stale przypominamy Klientom, aby przed zalogowaniem na stronę upewnili się, że połączenie jest szyfrowane", przekazał w rozmowie z redakcją Dobreprogramy.pl rzecznik Getin Banku. Przedstawiciel biura prawsowego podkreślił także, iż władze instytucji podjęły stanowcze kroki, aby fałszywe strony zostały skutecznie zdjęte i nie stanowiły już zagrożenia.

Źródło: Dobreprogramy.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >