Gdynia mina. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 16 Czerwca 2020

Zatrważające sceny w Gdyni. Nie można podchodzić do okien ani opuszczać domów, co się dzieje?

Gdynia stała się dziś miejscem zadziwiających zdarzeń. Specjalna Grupa Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża będzie prowadziła prace, mające na celu neutralizację odnalezionej kilka miesięcy temu miny morskiej. Z tego powodu okolicznych mieszkańców obowiązują specjalne obostrzenia.

W marcu, podczas prowadzenia pomiarów hydrograficznych przy Basenie Żeglarskim, odnaleziono niemiecką minę morską. Dziś rozpoczęły się prace, które mają doprowadzić do jej skutecznej neutralizacji. Jak podaje Interia za RMF FM, cała akcja ma potrwać nawet do godziny 15. 

Kaja Godek trafiła do szpitala z poważnymi dolegliwościami i nagle zaczęła się awantura. Na miejsce wezwano policję, a aktywistka trafiła na kwarantannęKaja Godek trafiła do szpitala z poważnymi dolegliwościami i nagle zaczęła się awantura. Na miejsce wezwano policję, a aktywistka trafiła na kwarantannęCzytaj dalej

Z tego powodu w Gdyni wyznaczono specjalną strefę na wypadek ewentualnego wybuchu miny. Mieszkańcy nie mogą wchodzić do morza, a także na wyznaczonym obszarze opuszczać domów, swobodnie się przemieszczać, czy nawet stać przy otwartych oknach. Wszystko po to, aby nikt nie ucierpiał, gdyby prace poszły nie po myśli nurków. 

Gdynia: duże utrudnienia dla mieszkańców

Warto zaznaczyć, że przestrzegania obostrzeń będą pilnowały miejscowe służby. Nie warto więc próbować oszukać policjantów - dla własnego bezpieczeństwa należy pozostać w domu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał
2. Wypłynęły nowe informacje o bonie na wakacje. Padł możliwy termin, kiedy Polacy dostaną pieniądze

- UWAGA! We wtorek, 16 czerwca czeka nas usunięcie miny przy wejściu do portu! Zaplanowano podniesienie i unieszkodliwienie miny morskiej z II wojny światowej. Niewybuch posiada ładunek wybuchowy o ogromnej sile rażenia. Wyznaczona strefa bezpieczeństwa obejmuje obszar od Rewy aż po Westerplatte. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności apeluje do mieszkańców, aby przestrzegali zaleceń wydanych przez służby - przekazali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch polskich województw. IMGW mówi o gwałtownych burzach z gradem
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. 4 zł wynagrodzenia za pracę pielęgniarki. Szpital wyjaśnił nieporozumienie

Źródło: Interia