wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia nastolatek w gdańskim szpitalu. Były molestowane, doszło do gwałtu

16 Maja 2020

Autor tekstu:

Kamil Wrzesiński

Udostępnij:

Gdańsk stał się miejscem tragicznego zdarzenia. W jednym z miejscowych szpitali w ubiegłym roku doszło do serii przypadków wykorzystania seksualnego nastoletnich pacjentek. Poznaliśmy częściowe ustalenia prokuratury w tej sprawie.

O sprawie informuje portal tvn24.pl. Przypomnijmy, że przed 12 miesiącami na policję trafiło zawiadomienie o trzech przypadkach molestowania pacjentek szpitala psychiatrycznego na gdańskim Srebrzysku. Jedna z nich została zgwałcona. Wszyscy podejrzewani o ten czyn są również pacjentami tego szpitala. Przeciw nim postępowanie nadal się toczy. Prokuratura ustaliła jednak czy pracownicy szpitala powinni odpowiedzieć za niedopełnienie obowiązków, zgodnie z art. 231 kodeksu karnego.

Gdańsk: Prokuratura wycofuje zarzuty wobec personelu szpitala

Warto dodać, że nieletnie pacjentki znajdowały się na oddziale dla dorosłych. Zdaniem śledczych personel nie dopuścił się w tej kwestii przestępstwa. - Prokurator przeanalizował stan prawny, jaki obowiązywał w szpitalu oraz przepisy umożliwiające umieszczanie nieletnich na oddziałach dla dorosłych, a także zachowanie personelu. Stwierdził, że działania tych osób nie wyczerpały znamion czynu zabronionego - poinformował Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowany przez tvn24.pl

Rodzina jednej z molestowanych dziewczyn zaskarżyła decyzję podjętą przez Prokuraturę Gdańsk-Wrzeszcz do sądu. Nie jest bowiem ona prawomocna.

Jak podaje tvn24.pl, do pierwszego przypadku doszło w nocy z 5 na 6 czerwca. 15-latka poinformowała ordynatora o tym, że została zgwałcona. Dziewczyna w trakcie przestępstwa była pod wpływem podanych jej wieczorem środków nasennych. Odpowiedzialnego za ten czyn 26-latka oskarżono o gwałt i "doprowadzenie pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej". Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany w warunkach szpitalnych.

Pod koniec maja miało miejsce kolejne tego typu zdarzenie. Tym razem 37-letni mężczyzna wykorzystał dwie 13-latki. Prokuratura postawiła mu zarzuty i aresztowała go na trzy miesiące w warunkach szpitalnych. Ostatnie zgłoszenie pochodzi z 8 czerwca ubiegłego roku. Podejrzanym w tej sprawie jest 18-letni pacjent szpitala.

Źródło: tvn24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >