Gdańsk: w jednym ze szpitali doszło do molestowania. (zdj. ilustracyjne) LIFE IN VIEW/Science Photo Library/East NewsŹródło: (zdj. ilustracyjne) LIFE IN VIEW/Science Photo Library/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Maja 2020

Tragedia nastolatek w gdańskim szpitalu. Były molestowane, doszło do gwałtu

Gdańsk stał się miejscem tragicznego zdarzenia. W jednym z miejscowych szpitali w ubiegłym roku doszło do serii przypadków wykorzystania seksualnego nastoletnich pacjentek. Poznaliśmy częściowe ustalenia prokuratury w tej sprawie.

O sprawie informuje portal tvn24.pl. Przypomnijmy, że przed 12 miesiącami na policję trafiło zawiadomienie o trzech przypadkach molestowania pacjentek szpitala psychiatrycznego na gdańskim Srebrzysku. Jedna z nich została zgwałcona. Wszyscy podejrzewani o ten czyn są również pacjentami tego szpitala. Przeciw nim postępowanie nadal się toczy. Prokuratura ustaliła jednak czy pracownicy szpitala powinni odpowiedzieć za niedopełnienie obowiązków, zgodnie z art. 231 kodeksu karnego.

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

Gdańsk: Prokuratura wycofuje zarzuty wobec personelu szpitala

Warto dodać, że nieletnie pacjentki znajdowały się na oddziale dla dorosłych. Zdaniem śledczych personel nie dopuścił się w tej kwestii przestępstwa. - Prokurator przeanalizował stan prawny, jaki obowiązywał w szpitalu oraz przepisy umożliwiające umieszczanie nieletnich na oddziałach dla dorosłych, a także zachowanie personelu. Stwierdził, że działania tych osób nie wyczerpały znamion czynu zabronionego - poinformował Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowany przez tvn24.pl

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mieszkańcy przypadkowo dowiedzieli się o pomyśle kurii na biznes. Zaczęto dewastować teren
2. 85% Polaków chce, by księża płacili podatki. A Ty?

Rodzina jednej z molestowanych dziewczyn zaskarżyła decyzję podjętą przez Prokuraturę Gdańsk-Wrzeszcz do sądu. Nie jest bowiem ona prawomocna.

Jak podaje tvn24.pl, do pierwszego przypadku doszło w nocy z 5 na 6 czerwca. 15-latka poinformowała ordynatora o tym, że została zgwałcona. Dziewczyna w trakcie przestępstwa była pod wpływem podanych jej wieczorem środków nasennych. Odpowiedzialnego za ten czyn 26-latka oskarżono o gwałt i "doprowadzenie pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej". Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany w warunkach szpitalnych.

Pod koniec maja miało miejsce kolejne tego typu zdarzenie. Tym razem 37-letni mężczyzna wykorzystał dwie 13-latki. Prokuratura postawiła mu zarzuty i aresztowała go na trzy miesiące w warunkach szpitalnych. Ostatnie zgłoszenie pochodzi z 8 czerwca ubiegłego roku. Podejrzanym w tej sprawie jest 18-letni pacjent szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Jest decyzja, otwierają granice, znoszą kwarantannę, podali datę. Zaskakująca wiadomość we włoskich mediach

Źródło: tvn24.pl