wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jej mama dostała zawału przez fajerwerki. "To jakiś koszmar"

3 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Fajerwerki są bardzo uciążliwe, wywołują strach, ataki paniki i padaczki, a nawet mogą prowadzić do np. zawału, ataków serca, nie tylko u zwierząt. Podatni są na to także i ludzie, szczególnie osoby starsze i dzieci oraz autyści. To, co spot

Z rozmowy z Anną Dryjańską, redaktor portalu NaTemat.pl, dowiadujemy się, że pewna starsza kobieta z Warszawy doznała zawału w noc sylwestrową. Wywiadu udzieliła jej córka. Kobieta o całym zajściu dowiedziała się dopiero po kilku godzinach. Była w prawdziwym szoku. - Mama dzwoniła do mnie w nocy z SOR-u, ale miałam wyciszony telefon. Rano połączyła się za to z ciotką. Potem ciotka zadzwoniła do mnie… Początkowo nie mogłam uwierzyć w to, co się stało. Chyba nadal trochę nie mogę uwierzyć. Tuż po północy składałyśmy sobie z mamą przez telefon życzenia noworoczne, powiedziałyśmy sobie dobranoc. Nie mogłam przypuszczać, że zaledwie 10 minut potem wydarzy się taka tragedia - mówi pani Katarzyna Krispel dla NaTemat.pl.

Fajerwerki niebezpieczne dla zdrowia i życia! Starsza pani dostała zawału w noc sylwestrową. Dodatkowo spłonął jej balkon

- Mama stara się być dzielna, ale ja nadal jestem roztrzęsiona - mówi córka 71-letniej mieszkanki Warszawy. Starsza kobieta dostała ataku serca chwilę po tym, jak jej balkon zajął się ogniem od głośnych wybuchów fajerwerków. Obecnie przebywa w jednym z warszawskich szpitali i czeka na diagnozę, jak bardzo zawał uszkodził jej żyły.

- Wczesnym wieczorem odwiedziliśmy mamę, bo miała jakieś problemy z telefonem. Zaprosiliśmy ją na Sylwestra do siebie, ale odmówiła – wolała zostać u siebie. Pewnie gdyby nie to, wszystko by się spaliło - dodała pani Katarzyna.

Jak dowiadujemy się z wywiadu, zniszczenia balkonu, jak i nawet w mniejszym stopniu mieszkania, są dość poważne.

- Balkon jest całkowicie spalony. Do reszty mieszkania ogień na szczęście nie dotarł. Wszystkie przedmioty pokryła za to sadza. Czego się człowiek nie dotknie, od razu brudzi się czarnym pyłem. Cały czas wietrzymy pomieszczenia. Tego nie da się posprzątać w normalny sposób. Będziemy musieli wynająć ekipę sprzątającą - powiedziała zmartwiona i przejęta całą sytuacją kobieta.

- Zdawałam sobie sprawę, że fajerwerki są niebezpieczne dla zwierząt, ale nie przypuszczałam, że mogą być także groźne dla ludzi, którzy ich nie odpalają. Ta cała sytuacja to jakiś koszmar. - dodała, kończąc wywiad.

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >