wtv.pl

https://unsplash.com/photos/3d5PqvAGE6Q?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Dzień Dziecka w Warszawie. Świętowanie przez kilka dni [ATRAKCJE]

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jan Kietliński

Ratusz przygotował w tym roku liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy stolicy mogą wziąć udział w zajęciach muzealnych, atrakcjach na świeżym powietrzu, a także przyjść na specjalne pokazy teatralne. Co jeszcze czeka dzieci z okazji ich specjalnego dnia?

Dzień Dziecka celebrowany jest od 1955 r. w różnych krajach. Dzień ten powstał z inicjatywy ONZ i ma na celu propagowanie idei na rzecz rozwoju dzieci na świecie. W Polsce Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca. 

Warszawskie muzea na Dzień Dziecka

Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy poinformował o swoich planach na celebrację Dnia Dziecka. Wydarzenia będą odbywać się przez cały tydzień. Warszawskie muzea zaprezentowały swój program jako pierwsze:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci i dorosłych! Na uczestniczki i uczestników będą czekać specjalnie przygotowane zestawy zadań-zagadek. Dzięki nim najmłodsi poznają okolice Muzeum nad Wisłą i sztukę na wystawie. "Będziemy malować i rysować, rozmawiać o tym, po co nam podróże i oczywiście dużo się uśmiechać." - informują organizatorzy wydarzenia. Dzień dziecka w Muzeum nad Wisłą odbędzie się 1 czerwca od godz. 15:00 do 17:00.

Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Muzeum POLIN tegoroczny Dzień Dziecka organizuje pod hasłem "Tyle opowieści w głowie się pomieści". Ten szczególny dzień, zawsze pełen zagadek, gier i zabaw, dzień muzeum POLIN  obchodzi zarówno online w domach, jak i offline w przestrzeni miejskiej Muranowa. Zachęcamy do wysłuchania specjalnego koncertu .

Adres: Anielewicza 6

Z kolei Państwowe Muzeum Etnograficzne zaprasza na debatę pt. “Od waty cukrowej do smartfona. Co cieszy dzieci”. Będzie to okazja do rozmowy na temat oczekiwań prezentowych najmłodszych i tego, jak je zaspokoić. Czy pomoże w tym zabawka, która już od kilku tygodni pojawia się w telewizyjnych reklamach? A może lepszym pomysłem będzie wyście do zoo, na lody lub mała rodzinna wycieczka?

Adres: Kredytowa 1

Pokazy teatralne dla najmłodszych

Warszawskie teatry także biorą udział w obchodach Dnia Dziecka. Oto co zostało zaplanowane:

W sobotę, w amfiteatrze wolskiego centrum kultury w parku Sowińskiego sztukę „Ach, jak cudowna jest Panama” wystawi Teatr Guliwer. Spektakl na podstawie książki autorstwa Janoscha, którego główni bohaterowie - Miś i Tygrysek, wyruszają w podróż w poszukiwaniu nowego domu. Zainspirowani napisem „Panama” ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę po szczęście. Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie? Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony dla widzów od 3 roku życia.

Również 5 czerwca zapraszamy na Dzień Dziecka w Parku Kultury w Powsinie. O godzinie 11:00 w małym amfiteatrze na placu gier wystąpi Teatr Tak ze spektaklem pt. “Przygody Łatka Wąchatka” Dzieci poznają różowego pudelka i jego przyjaciół, którzy zmagają się z różnymi problemami. Po spektaklu  o godzinie 13:00 zapraszamy do “grzybka szachowego” na rodzinny turniej szachowy. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami będą mogły zagrać w turnieju szachowym. Za pierwsze trzy miejsca przewidziane są nagrody.

Filmowy Dzień Dziecka

Trwa festiwal filmowy dla młodych widzów Kino w Trampkach, prezentujący filmy pełnometrażowe z całego świata! Filmy oglądamy na stronie www.kinowtrampkach.pl oraz w warszawskiej Kinotece.

Bogaty repertuar kina dziecięcego znajdziesz na Nowe Horyzonty Kino Dzieci oraz na portalu VOD mojeekino.pl .

Ratusz i nasza redakcja życzą wszystkim dzieciom spełnienia najskrytszych marzeń i udanego Dnia Dziecka!

Tagi:

Podobne artykuły

Tylko u nas

“Jak tylko wrócę, od razu trafię do więzienia”. Białorusini uciekli do Polski i opowiedzieli nam swoje historie [REPORTAŻ]
Czytaj więcej >

Tylko u nas

Lewica staje w obronie uczniów prześladowanych w szkołach. Szczegóły porannej konferencji
Czytaj więcej >

Tylko u nas

Od jutra żegnamy maseczki na świeżym powietrzu. Jak wpłynęły one na nasze życie? Rozmowa z psychologiem
Czytaj więcej >

Tylko u nas

Eskalacja konfliktu w Izraelu. Konieczny: “Ugięcie się ze strony Izraela to jedyny sposób na zmianę”
Czytaj więcej >

Tylko u nas

W Szwecji ksiądz z tęczowym ornatem, w Polsce walka z kolorową torbą. Dzisiaj Światowy Dzień Przeciwko Homofobii
Czytaj więcej >

Tylko u nas

Mechanizmy manipulacji PiS, czyli jak partia zdobywa sukces. Specjalista od PR opowiada o Polskim Ładzie
Czytaj więcej >
Jan Kietliński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]