wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dramatyczny apel dyrektora szpitala. Auto wjechało w wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami

28 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Dzieci, które w sobotę w Szczytnie zostały potrącone przez rozpędzonego kierowcę, przebywają w olsztyńskim szpitalu. 1,5-roczni Kuba i Bartek walczą o życie. Placówka apeluje o oddawanie krwi.

O wypadku informowaliśmy przed kilkoma dniami. Jadący z nadmierną prędkością kierowca Forda Mustanga uderzył w znajdującą się tuż przy przejściu dla pieszych opiekunkę, która prowadziła wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami. Kobieta wraz z dziećmi trafiła do szpitala w Olsztynie. Stan przebywających na intensywnej terapii Kuby i Bartka określa się jako ciężki.

– Lekarze robią wszystko, co w ich mocy, by stan chłopców się poprawił – przekazał PAP rzecznik prasowy szpitala Grzegorz Adamowicz, cytowany przez RMF FM.

Dzieci potrzebują krwi

Bliźniacy pilnie potrzebują krwi grupy O RH-. Rzecznik olsztyńskiej placówki zapewniał jednak, że przyda się każda grupa.

Pracownicy szpitala wskazują, że wobec obecnej sytuacji epidemiologicznej znacznie spadła ilość dawców. – A krwi potrzebujemy tyle co zwykle, a czasem więcej. Prosimy, by każdy kto może oddawał krew, jest to naprawdę w tym czasie potrzebne – zapewniał Adamowicz.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość, z jaką poruszał się kierowca Forda. Sprawa badana jest przez prokuraturę. Do miejscowego Sądu Rejonowego wpłynął już wniosek o tymczasowy areszt mężczyzny.

Przypomnijmy, że po potrąceniu wózka, w którym znajdowali się bliźniacy, kierowca zatrzymał się dopiero na znajdującym się na sąsiedniej posesji budynku. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że prowadzony przez niego Mustan pędził ponad 100 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Po wypadku był wyraźnie oszołomiony. Część z obecnych na miejscu osób przekazała, że po zderzeniu oderwał tablicę rejestracyjną i wrzucił ją do wnętrza pojazdu.

Źródła: rmf24.pl / WP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >