wtv.pl > Polska > Czy wpis Donalda Tuska namiesza na Nowogrodzkiej? Żartobliwie odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego i wspólnego szczepienia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:28

Czy wpis Donalda Tuska namiesza na Nowogrodzkiej? Żartobliwie odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego i wspólnego szczepienia

wtv
WTV.pl
  • Według najnowszego sondażu IBRiS niemal połowa obywateli jest przeciwna szczepionkom przeciw koronawirusowi

  • Zdaniem jednego z internautów wspólne szczepienie politycznych wrogów, Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, mogłoby zmienić stosunek Polaków do przyjęcia dawki

  • Do podobnej możliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych nawiązał sam zainteresowany

Trudno o bardziej dobitny przykład polaryzacji polskiego społeczeństwa niż historia konfliktu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim. Akt pojednania politycznych wrogów, choćby czysto symboliczny, byłby zatem sytuacją bez precedensu.

Zdaniem jednego z użytkowników Twittera wspólne zaszczepienie byłych premierów pomogłoby zachęcić obywateli do przyjęcia szczepionki na COVID-19.

"Sprawa ponadpartyjna"

W porannej rozmowie z radiem TOK FM szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk podkreślał, że na kwestię szczepionek przeciw wirusowi nie powinny wpływać żadne wątki polityczne, a sprawa powinna być "ponadpartyjna".

Powinniśmy robić wszystko, by jak najwięcej osób się zaszczepiło, i to niezależnie od poglądów – mówił poseł partii rządzącej.

Wyraz owej "ponadpartyjności" dali marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska) i były marszałek izby Stanisław Karczewski (PiS), którzy we wtorek wieczorem mają wspólnie zaszczepić się na koronawirusa.

Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad podziałami politycznymi – mówił Grodzki.

O konieczności zaszczepienia jak największej liczby obywateli niejednokrotnie mówił też sam prezes Prawa i Sprawiedliwości. Dworczyk wskazał, że nie wie, czy Jarosław Kaczyński przyjmie szczepionkę przed kamerami. – Nie znam szczegółów tego wydarzenia. Ale pan premier Jarosław Kaczyński jest też determinowany, żeby jak najszerzej przekonywać i promować szczepienie, więc tego faktu na pewno nikt nie będzie ukrywał – przekazał na antenie TOK FM.

Donald Tusk: "Gotów byłbym osobiście ukłuć Pana Prezesa"

Choć wspólne szczepienie słynących z niechęci do siebie Grodzkiego i Karczewskiego powinno wpłynąć pozytywnie na stosunek Polaków do kwestii Narodowego Programu Szczepień, zdaniem jednego z użytkowników Twittera prawdziwą zmianę zapoczątkowałoby wykonanie podobnego gestu przez Tuska i Kaczyńskiego.

Do pomysłu za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się sam były przewodniczący Rady Europejskiej, nie unikając przy tym sarkazmu, który z pewnością dotrze do centrum dowodzenia na ulicy Nowogrodzkiej.

Dla dobra sprawy gotów byłbym osobiście ukłuć Pana Prezesa, czytamy we wpisie Donalda Tuska.

źródło: tokfm.pl / Twitter

Powiązane