wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomo, co Donald Tusk przekazał na tegoroczny finał WOŚP. "Dobry znak na te trudne święta"

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Donald Tusk włączył się już do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polityk przekazał książkę "Szczerze" - osobisty dziennik Tuska opowiadający o jego działaniach w Brukseli. Nie jest to jednak jedyna niespodzianka czekająca na licytu

Cztery dodatkowe podpisy, popierające jedną ideę - wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Donald Tusk wsparł już WOŚP. Jaki przedmiot przekazał do licytacji?

Donald Tusk od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wcześniej oferował m. in. przyjazd do Brukseli i grę w Scrabble oraz koszulkę z autografem piłkarza Robina van Persiego, prezent od byłego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona. 

Tym razem zdecydował się na ponownie udzielenie pomocy i oddał na licytację swoją książkę „Szczerze”, oczywiście z autografem, ale nie tylko z jednym. Prócz Tuska na stronie tytułowej podpisali się również Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia

- Ten egzemplarz „Szczerze”, dla Wielkiej Orkiestry, ze słowami „Razem w Nowy Rok”, podpisali wspólnie (i chętnie!) Władek, Szymon, Borys i Rafał. Dobry znak na te trudne święta. Zdrowia i wiary w lepszą Polskę! - napisał były szef rządu na swoim Twitterze.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze względu na pandemię został przełożony na 31 stycznia 2020 roku. Tym razem pieniądze zbierane będą na wsparcie dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wkrótce okaże się, jak dokładnie będą wyglądały zbiórki wolontariuszy.

„Szczerze” - co można znaleźć w książce Donalda Tuska?

Tusk przez lata dał się odkryć nie tylko jako wprawny polityk, ale również dziennikarz - nim bez reszty oddał się sejmowej karierze, pisał dla lokalnych tygodników, w tym kaszubskich. Teraz postanowił wykorzystać te umiejętności w nowej książce, którą wydała Agora - właściciel m. in. „Gazety Wyborczej”.

Były premier na łamach książki, która przybrała formę dziennika, odkrywa przed czytającymi sekrety pracy na wysokim stanowisku w strukturach instytucjonalnych Unii Europejskiej. Sam tytuł sugeruje, że nie ma mowy o żadnych przekłamaniach, a dodatkowo uwiarygadniać ten stan ma forma pamiętnika.

Podobne książki wkraczały już na rynek - polityczne wspomnienia i analizy ludzi władzy wciąż są niezwykle pożądanym towarem. Oglądanie kulisów pracy polityków wysokiego szczebla elektryzuje tłumy, stąd niewątpliwy sukces promowanego przez Tuska dzieła. 

- To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona - możemy przeczytać w opisie. - Ale „Szczerze” to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

Za ile dzienniki Tuska zostaną zlicytowane, przekonamy się już w styczniu!

źródło: [natemat.pl][lubimyczytac.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >