wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wymowne słowa Donalda Tuska ws. przedstawicielki Strajku Kobiet. Czy popiera całą inicjatywę?

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Związany w przeszłości z Platformą Obywatelską Donald Tusk wielokrotnie zabierał głos w sprawie aktualnych wydarzeń w kraju. Chociaż w czasie prezydentury w Radzie Europejskiej jego udział w rodzimej scenie politycznej drastycznie zmalał, to na europejski

  • Donald Tusk skomentował w sieci wizytę Marty Lempart w Brukseli

  • Były premier popiera słowa wypowiadane przez jedną z liderek Strajku Kobiet

  • Do wpisu byłego szefa Rady Europejskiej krytycznie odniósł się Samuel Pereira

Jeszcze nie tak dawno temu, bo zaledwie 3 dni wcześniej, Donald Tusk wywołał sporą dyskusję swoim wpisem na temat oceny działań polityki europejskiej rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem kwestia poruszana przez byłego premiera dotyczy wizyty Marty Lempart w Brukseli.

Strajk Kobiet to sprawa wyjątkowo ważna dla polskiego społeczeństwa, nawet córka Donalda Tuska Katarzyna Tusk zamieściła w sieci post popierający kobiety walczące na ulicach o swoje podstawowe prawa człowieka. Jaki stosunek do jednej z liderek Strajku Kobiet, Marty Lempart, ma były premier?

W sieci pojawił się wpis, który ujawnił, co na temat Marty Lempart sądzi Donald Tusk

Twitter to miejsce, gdzie Donald Tusk jest wyjątkowo aktywny. Polityk dzieli się krótkimi przemyśleniami i ocenami działań polityków oraz aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Strajk Kobiet to oddolny ruch społeczny, który odbił się szerokim echem w międzynarodowych mediach, nic więc dziwnego, że były szef Rady Europejskiej zabrał w tej sprawie głos.

Do osób popierających walkę o odrzucenie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego dołączyła jakiś czas temu Kasia Tusk. Córka byłego premiera zamieściła na swoim Instagramie post z wypowiedzią pani ginekolog smutnie podsumowującą obecną rzeczywistość.

Teraz głos w sprawie Strajku Kobiet zabrał Donald Tusk, który swoim wpisem na Twitterze dosadnie wyjaśnia, jaką stronę barykady obiera w toczącym się obecnie sporze. Dla większości nie jest to jednak zaskoczenie, że były premier pozytywnie wypowiedział się na temat budzącej kontrowersje Marty Lempart i jej wizyty w stolicy Belgii.

- Dziś w Brukseli ważna i ciekawa rozmowa z Martą Lempart. Jak burzyć mury i budować mosty - czytamy na kanale informacyjnym Donalda Tuska. Nie wszystkim jednak spodobała się ta wypowiedź.

Samuel Pereira z TVP odpowiada byłemu premierowi

Pod postem Donalda Tuska szybko pojawiło się sporo komentarzy popierających jego stanowisko i wskazujących, że Strajk Kobiet to potrzebna inicjatywa. Niestety nie wszyscy podzielają to stanowisko i chociaż mają do tego prawo, to słowa dziennikarza TVP nie powinny raczej paść w przestrzeni publicznej.

Samuel Periera, który zasłynął przekręceniem imienia kandydata na prezydenta Joe Bidena, nazywając go "Joy" po raz kolejny postanowił pochwalić się wątpliwym kunsztem dziennikarskim i wyczuciem słowa (więcej na ten temat >TUTAJ<).

- Z Lempart to raczej szubienice, gilotyny i stosy, a nie mosty - odpowiedział na wpis byłego premiera i szefa Rady Europejskiej. Niestety nie odniósł się jednocześnie do szykanowania firmy Reserved za kolekcję z 2018 roku, gdzie na dziecięcych sweterkach pojawia się błyskawica - obecnie zakazany przez prawicę symbol. Pytanie brzmi czy Poczta Polska oraz pracownicy energetyki, otrzymali służbowe polecenia zmiany logo z racji nabrania dodatkowego znaczenia w symbolice błyskawicy.

Wcześniej Donald Tusk w gorzkich słowach podsumował działania PiS na arenie europejskiej

Po czwartkowym spotkaniu europejskich decydentów pewne jest już, że zapowiadany sukces i przejaw siły oraz potęgi zapowiadany przez Mateusza Morawieckiego spełzł na niczym. 7 grudnia Donald Tusk dość surowo, lecz obrazowo jednocześnie, opisał działania Prawa i Sprawiedliwości przyrównując partię rządzącą to dziecka nieumiejącego obsługiwać bankomat (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Twitter.com / Instagram.com

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >