wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Joachim Brudziński skrytykował Donalda Tuska za... wygląd. Rozpoczęła się dyskusja, kto wygląda lepiej

4 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Donald Tusk, delikatnie rzecz ujmując, nie należy do ulubionych polityków członków Prawa i Sprawiedliwości. Byłemu szefowi Rady Europejskiej tym razem oberwało się jednak z dość niespodziewanego powodu. Joachim Brudziński postanowił skrytyko

"Zbierzemy. Zagłosujemy. Wygramy. Tak jak wtedy", czytamy we wpisie Donalda Tuska nawiązującym zapewne do akcji zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że wobec ogłoszonej dziś decyzji marszałek Sejmu Elżbiety Witek kandydat Koalicji Obywatelskiej musi zarejestrować komitet do 5 czerwca. Termin złożenia 100 tys. podpisów poparcia upłynie zaś 5 dni później.

Dość nieoczekiwanie do wpisu byłego szefa rządu odniósł się polityk Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. "Może #KrulUE zanim zbierze i zagłosuje to najpierw się wykąpie i ogoli?", czytamy na Twitterze polityka.

Donald Tusk skrytykowany za zarost?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, do czego konkretnie odnoił się Brudziński. Pozostaje nam jedynie snuć domysły. Być może wpis wyraźnie zirytowanego członka PiS-u, wynikający, jak się zdaje, z przekonania Donalda Tuska, że kandydatowi KO uda się wygrać czerwcowe wybory, nawiązywał do zdjęcia opublikowanego przez byłego szefa RE na jego Instagramie.

Jakkolwiek by nie było, wpis Brudzińskiego spotkał się z ogromną falą negatywnych komentarzy użytkowników Twittera. "Jest Pan inteligentnym gościem. Po co Pan to robi? Aby przypodobać się naczelnikowi? On tego nie czyta...", pisze dziennikarka Agnieszka Burzyńska. "Jak nie ma się do czego przyczepić, zaczynają się wycieczki osobiste", twierdzi inna z internautek. Część komentujących odpowiedziało, prezentując zdjęcia z widocznym łupieżem na klapach marynarki czy niewypastowanych butach polityka PiS.

W odpowiedzi Brudziński, najwyraźniej urażony, opublikował kolejne nawiązujące do sytuacji wpisy. "Jak ja lubię te »czułości« na moim TT totalnych i innych sinych razem gdy im zaczepić #KrulaUE", napisał były minister spraw wewnętrznych i administracji. I dalej: "Jak #KrulUE w kultowej dla totalnych TV kierował do oponentów słowa: »nie strasz nie strasz, bo się...« to totalni i inni sini razem wyli z radości i klaskali w dłonie nad »finezją« i »dowcipem« hejtera i trolla. Jak wypomnieć #Krulowi niechlujny wygląd to wyją z oburzenia".

Źródło: instagram/donaldtusk / twitter/@donaldtusk / twitter/@jbrudzinski

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >