Donald Tusk w dość niespodziewany sposób został skrytykowany przez polityka PiS.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Czerwca 2020

Joachim Brudziński skrytykował Donalda Tuska za... wygląd. Rozpoczęła się dyskusja, kto wygląda lepiej

Donald Tusk, delikatnie rzecz ujmując, nie należy do ulubionych polityków członków Prawa i Sprawiedliwości. Byłemu szefowi Rady Europejskiej tym razem oberwało się jednak z dość niespodziewanego powodu. Joachim Brudziński postanowił skrytykować Tuska za niewystarczająco elegancki wygląd. "Może najpierw się wykąpie i ogoli?".

"Zbierzemy. Zagłosujemy. Wygramy. Tak jak wtedy", czytamy we wpisie Donalda Tuska nawiązującym zapewne do akcji zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że wobec ogłoszonej dziś decyzji marszałek Sejmu Elżbiety Witek kandydat Koalicji Obywatelskiej musi zarejestrować komitet do 5 czerwca. Termin złożenia 100 tys. podpisów poparcia upłynie zaś 5 dni później.

Dość nieoczekiwanie do wpisu byłego szefa rządu odniósł się polityk Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. "Może #KrulUE zanim zbierze i zagłosuje to najpierw się wykąpie i ogoli?", czytamy na Twitterze polityka.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. Prowadzący Skandaliczne sceny na antenie TVP. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" przekazali widzom szkodliwe radyCzytaj dalej

Donald Tusk skrytykowany za zarost?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, do czego konkretnie odnoił się Brudziński. Pozostaje nam jedynie snuć domysły. Być może wpis wyraźnie zirytowanego członka PiS-u, wynikający, jak się zdaje, z przekonania Donalda Tuska, że kandydatowi KO uda się wygrać czerwcowe wybory, nawiązywał do zdjęcia opublikowanego przez byłego szefa RE na jego Instagramie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda powinna otrzymać pensję z budżetu państwa? Zaskakujący wynik sondy
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Zdjęcie opublikowane przez Donalda Tuska

Jakkolwiek by nie było, wpis Brudzińskiego spotkał się z ogromną falą negatywnych komentarzy użytkowników Twittera. "Jest Pan inteligentnym gościem. Po co Pan to robi? Aby przypodobać się naczelnikowi? On tego nie czyta...", pisze dziennikarka Agnieszka Burzyńska. "Jak nie ma się do czego przyczepić, zaczynają się wycieczki osobiste", twierdzi inna z internautek. Część komentujących odpowiedziało, prezentując zdjęcia z widocznym łupieżem na klapach marynarki czy niewypastowanych butach polityka PiS.

W odpowiedzi Brudziński, najwyraźniej urażony, opublikował kolejne nawiązujące do sytuacji wpisy. "Jak ja lubię te »czułości« na moim TT totalnych i innych sinych razem gdy im zaczepić #KrulaUE", napisał były minister spraw wewnętrznych i administracji. I dalej: "Jak #KrulUE w kultowej dla totalnych TV kierował do oponentów słowa: »nie strasz nie strasz, bo się...« to totalni i inni sini razem wyli z radości i klaskali w dłonie nad »finezją« i »dowcipem« hejtera i trolla. Jak wypomnieć #Krulowi niechlujny wygląd to wyją z oburzenia".

Wpisy Joachima Brudzińskiego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka

Źródło: instagram/donaldtusk / twitter/@donaldtusk / twitter/@jbrudzinski