wtv.pl
Dom Jarosława Kaczyńskiego

East News/Czesiek Powaga

Ujawniono wątpliwości związane z willą Jarosława Kaczyńskiego. Obniżona jest wartość?

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Dom Jarosława Kaczyńskiego może być warty znacznie więcej niż wynika z deklaracji majątkowej prezesa PiS-u. Takie informacje przedstawił portal Se.pl, powołując się na obecne ceny lokali na warszawskim Żoliborzu. Co może być przyczyną rzekomych nieprawdzi

  • Jarosław Kaczyński od 2015 r. deklaruje na oświadczeniach majątkowych, że jego dom na warszawskim Żoliborzu jest wart 1,5 mln zł

  • Zdaniem dziennikarzy Se.pl kwota jest bardzo zaniżona, biorąc pod uwagę wzrost cen mieszkań w stolicy

  • Redakcja Se.pl sugeruje, że prezes PiS najprawdopodobniej nie jest świadomy zmian, jakie zaszły w cenach mieszkań na przestrzeni lat

Dom Jarosława Kaczyńskiego może być warty więcej niż deklarowane przez samego zainteresowanego 1,5 mln zł. 

Ile wart jest dom Jarosława Kaczyńskiego?

Niewątpliwie nie będzie przesadą, jeśli nazwiemy dom Jarosława Kaczyńskiego jednym z najważniejszych prywatnych lokali w całej Polsce. Posiadłość, o której krążą już niemal legendy, to budynek składający się na dwie kondygnacje. 

Znajdujący się przy ul. Adama Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu, jest miejscem gromadzenia się manifestantów, którzy chcąc demonstrować sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, na miejsce swoich akcji protestacyjnych wybierają chodnik przed domem. 

Strajki przed budowlą nie należą oczywiście do najłatwiejszych - jak mówią złośliwi, posiadłość prezesa PiS jest bowiem najbardziej strzeżonym przez służby mundurowe budynkiem w Polsce. Wielokrotnie udawało się tam jednak manifestować przedstawicielom Strajku Kobiet, czy polskich rolników. 

Jaka jest jednak realna wartość samego domu, w którym mieszka Jarosław Kaczyński? Zdaniem serwisu Se.pl zdecydowanie większa od kwoty, którą corocznie na deklaracji majątkowej przedstawia sam zainteresowany. 

Czy Kaczyński podaje nieprawdziwe informacje?

Dom Jarosława Kaczyńskiego to segment o powierzchni ok. 150 mkw, stanowiący zabezpiecznie kredytu hipotecznego w SKOK Kasie Stefczyka, który prezes PiS zaciągnął celem modernizacji budynku pod potrzeby swojej matki, która mieszkała tam aż do swej śmierci. 

Wyposażenie jest podobno skromne, ale zamontowana została tam nowoczesna winda oraz klimatyzacja, które miały służyć rodzicowi prezesa PiS w ostatnich latach życia. 

Jaka jest zatem wartość posiadłości przedstawiana w orzeczeniach majątkowych prezesa PiS? Se.pl dotarł do dokumentów z 2015, 2019 i 2020 r. We wszystkich trzech deklaracjach znajduje się ta sama kwota - 1,5 mln zł. Według dziennikarzy portalu dom ma być jednak wart znacznie więcej. 

Wynika to z cen lokali, które drastycznie "poszły w górę". W centrum Żoliborza za metr kwadratowy lokum trzeba zapłacić przynajmniej 10 000 zł. Źródło, na które powołuje się portal podaje również, że ceny warszawskim mieszkań między 2015 a 2020 r. miały wzrosnąć aż o 30 %. 

Jaki jest wobec tego powód podawania przez Jarosława Kaczyńskiego corocznie tej samej kwoty w orzeczeniu majątkowym? Zdaniem Se.pl prezes PiS najprawdopodobniej nie ma czasu na śledzenie cen mieszkań bądź zlecenie wyceny swojego domu - z tego powodu miałby deklarować wciąż tę samą sumę w składanych dokumentach. 

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski żegna tragicznie zmarłego dziennikarza

  • Obajtek w końcu zabrał głos w swojej afery. Wyjaśnia zdarzenia, o których mowa na taśmach

  • Jacek Rozenek walczy o powrót do normalności po udarze. "Lekarze mówili, że umiera"

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >