wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

1400 zł od rządu może przemknąć koło nosa. Zostały ostatnie chwile

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Dodatek solidarnościowy to pieniądze proponowane przez rząd tym osobom, które straciły pracę wobec epidemii koronawirusa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę, że jeśli chcemy otrzymać pomoc za mijający właś

Oferowane przez partię rządzącą 1400 zł mogą w znaczący sposób pomóc obywatelom, którzy wobec epidemii stracili pracę i nadal mają problemy z jej znalezieniem. Tzw. dodatek solidarnościowy to inicjatywa, z którą w trakcie kampanii prezydenckiej wyszedł kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, wskazuje serwis radiozet.pl. Portal zaznacza, że świadczenia, które dotychczas zostały wypłacone przez rządzących, wyniosły 166 mln złotych.

Dodatek solidarnościowy. Warto się pospieszyć

O pomocy dla osób, które straciły źródło utrzymania, po raz kolejny przypomniała Marlena Maciąg. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wskazała, że proponowane przez rządzących świadczenie obowiązuje jedynie do 31 sierpnia. W rozmowie z Polską Agencją Prasową zaznaczyła, że dodatek solidarnościowy otrzymać można najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Osoby chcące otrzymać pieniądze za lipiec mają zatem jedynie 2 dni, by przedstawić niezbędne dokumenty.

O przyznanie świadczenia wnioskować mogą osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warto dodać, że koniecznym do spełnienia warunkiem jest również podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r.

Przypomnijmy, że wniosek złożyć można, korzystając z internetu, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Tam również poszukiwać winniśmy informacji o tym, czy nasz wniosek o przyznanie dodatku solidarnościowego został pozytywnie rozpatrzony przez przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. "W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek solidarnościowy trafi na wskazany we wniosku rachunek bankowy", informuje ZUS.

Serwis Radia Zet wskazuje ponadto, że za beneficjenta inicjatywy rządzących, a zatem pobierającą dodatek solidarnościowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych opłaci zarówno składkę emerytalną, jak i rentową oraz składkę zdrowotną.

Źródło: radiozet.pl / zus.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >