Dodatek solidarnościowy. Ostatnie dwa dni na uzyskanie pieniędzy w lipcu.. (zdj. ilustr.) pixabay/pompiŹródło: (zdj. ilustr.) pixabay/pompi
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lipca 2020

1400 zł od rządu może przemknąć koło nosa. Zostały ostatnie chwile

Dodatek solidarnościowy to pieniądze proponowane przez rząd tym osobom, które straciły pracę wobec epidemii koronawirusa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę, że jeśli chcemy otrzymać pomoc za mijający właśnie lipiec, konieczne jest złożenie wniosku przed 31. dniem bieżącego miesiąca.

Oferowane przez partię rządzącą 1400 zł mogą w znaczący sposób pomóc obywatelom, którzy wobec epidemii stracili pracę i nadal mają problemy z jej znalezieniem. Tzw. dodatek solidarnościowy to inicjatywa, z którą w trakcie kampanii prezydenckiej wyszedł kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, wskazuje serwis radiozet.pl. Portal zaznacza, że świadczenia, które dotychczas zostały wypłacone przez rządzących, wyniosły 166 mln złotych.

Po latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjePo latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

Dodatek solidarnościowy. Warto się pospieszyć

O pomocy dla osób, które straciły źródło utrzymania, po raz kolejny przypomniała Marlena Maciąg. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wskazała, że proponowane przez rządzących świadczenie obowiązuje jedynie do 31 sierpnia. W rozmowie z Polską Agencją Prasową zaznaczyła, że dodatek solidarnościowy otrzymać można najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Osoby chcące otrzymać pieniądze za lipiec mają zatem jedynie 2 dni, by przedstawić niezbędne dokumenty.

Lidl od jutra czekać może oblężenie. Właśnie poznaliśmy najnowsze ofertyLidl od jutra czekać może oblężenie. Właśnie poznaliśmy najnowsze ofertyCzytaj dalej

O przyznanie świadczenia wnioskować mogą osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warto dodać, że koniecznym do spełnienia warunkiem jest również podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Przypomnijmy, że wniosek złożyć można, korzystając z internetu, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Tam również poszukiwać winniśmy informacji o tym, czy nasz wniosek o przyznanie dodatku solidarnościowego został pozytywnie rozpatrzony przez przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. "W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek solidarnościowy trafi na wskazany we wniosku rachunek bankowy", informuje ZUS.

Serwis Radia Zet wskazuje ponadto, że za beneficjenta inicjatywy rządzących, a zatem pobierającą dodatek solidarnościowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych opłaci zarówno składkę emerytalną, jak i rentową oraz składkę zdrowotną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: radiozet.pl / zus.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!