dawid podsiadło. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 12 Sierpnia 2020

Dawid Podsiadło apelował do Kingi Dudy. Jest odpowiedź z Kancelarii Prezydenta

Dawid Podsiadło znany jest ze swojego wsparcia dla środowiska osób LGBT. Znany piosenkarz wielokrotnie krytykował również partię rządząca a jego poglądy z pewnością bardzo odbiegają od polityków PiS. Piosenkarz wykorzystał koncert "Męskie granie 2020" do odniesienia się do wcześniejszego apelu córki prezydenta.

Podsiadło odnosił się do słów, jakie Kinga Duda wypowiedziała podczas swojego przemówienia w trakcie wieczoru wyborczego jej ojca, prezydenta Andrzeja Dudy. - Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt - mówiła córka prezydenta.

Dawid Podsiadło: "Taki ładny apel..."

Podczas w jednym ze swoich największych przebojów - "Trofea" - Dawid Podsiadło śpiewa: "Staję się potworem, bo wtedy czuję, że choć jestem tak naprawdę nie ma mnie. To dzięki temu mogę na stary rower wsiąść, zamieszkać w kamienicy, nie myć rąk". W trakcie koncertu Dawid Podsiadło rozdzielił te słowa tekstem: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...".

Wrzutka Podsiadły wywołała sporą burzę. Do jego słów odniósł się m.in pracujący w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. - To, o czym mówiła Kinga Duda, to jest apel, pod którym każdy z nas może się podpisać i tak to powinno funkcjonować. Ale to nie jest tak, że w pewnym momencie jedna grupa, która siebie w jakiś tam sposób określa, mówi: "Ale nam się należy coś więcej, my musimy mieć inną sytuację, musimy mieć inne prawa. Do nas powinno się inaczej odnosić" - bo to jest stawianie się ponad zasady równości - stwierdził.

To nie jedyna kontrowersyjna sprawa związana z koncertem "Męskie granie 2020". W trakcie występu kilku artystów wniosło na scenę tęczowe flagi, kojarzone ze środowiskiem LGBT. Był to najprawdopodobniej akt solidarności z prześladowanymi przez rząd i prokuraturę aktywistami. Gest wywołał lawinę komentarzy, część środowiska prawicowego zapowiedziała wręcz bojkot wszystkich produktów browaru Żywiec. Tomasz Laskus, przedstawiający się jako doradca PiS, dopytywał koncern: „Czy Grupa Żywiec identyfikuje się ze wsparciem lobby LGBT, zgodnie z poniższą manifestacją na Męskim Graniu?”

Źródło: Wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!