wtv.pl
dawid podsiadło

Jakub Kaminski/East News

Dawid Podsiadło apelował do Kingi Dudy. Jest odpowiedź z Kancelarii Prezydenta

12 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Dawid Podsiadło znany jest ze swojego wsparcia dla środowiska osób LGBT. Znany piosenkarz wielokrotnie krytykował również partię rządząca a jego poglądy z pewnością bardzo odbiegają od polityków PiS. Piosenkarz wykorzystał koncert &qu

Podsiadło odnosił się do słów, jakie Kinga Duda wypowiedziała podczas swojego przemówienia w trakcie wieczoru wyborczego jej ojca, prezydenta Andrzeja Dudy. - Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt - mówiła córka prezydenta.

Dawid Podsiadło: "Taki ładny apel..."

Podczas w jednym ze swoich największych przebojów - "Trofea" - Dawid Podsiadło śpiewa: "Staję się potworem, bo wtedy czuję, że choć jestem tak naprawdę nie ma mnie. To dzięki temu mogę na stary rower wsiąść, zamieszkać w kamienicy, nie myć rąk". W trakcie koncertu Dawid Podsiadło rozdzielił te słowa tekstem: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...".

Wrzutka Podsiadły wywołała sporą burzę. Do jego słów odniósł się m.in pracujący w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. - To, o czym mówiła Kinga Duda, to jest apel, pod którym każdy z nas może się podpisać i tak to powinno funkcjonować. Ale to nie jest tak, że w pewnym momencie jedna grupa, która siebie w jakiś tam sposób określa, mówi: "Ale nam się należy coś więcej, my musimy mieć inną sytuację, musimy mieć inne prawa. Do nas powinno się inaczej odnosić" - bo to jest stawianie się ponad zasady równości - stwierdził.

To nie jedyna kontrowersyjna sprawa związana z koncertem "Męskie granie 2020". W trakcie występu kilku artystów wniosło na scenę tęczowe flagi, kojarzone ze środowiskiem LGBT. Był to najprawdopodobniej akt solidarności z prześladowanymi przez rząd i prokuraturę aktywistami. Gest wywołał lawinę komentarzy, część środowiska prawicowego zapowiedziała wręcz bojkot wszystkich produktów browaru Żywiec. Tomasz Laskus, przedstawiający się jako doradca PiS, dopytywał koncern: „Czy Grupa Żywiec identyfikuje się ze wsparciem lobby LGBT, zgodnie z poniższą manifestacją na Męskim Graniu?”

Źródło: Wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >