wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dariusz Piontkowski o pracy nauczycieli w polu. "Zależy od samopoczucia"

26 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Dariusz Piontkowski odniósł się do słów ministra Ardanowskiego na temat nauczycieli. Minister Rolnictwa podczas wywiadu dla RMF FM zachęcał nauczycieli do tego by w czasie gdy nie mają zajęć zajęli się pomaganiem rolnikom w zbiorach. Wypowie

Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała poważne problemy rolników. Zalegające na polach owoce i warzywa zaczną niedługo gnić, jeśli rządowi nie uda się rozwiązać problemu braku pracowników sezonowych. Na osobliwy pomysł wpadł minister rolnictwa.

Dariusz Piontkowski odpowiada na słowa Ministra Rolnictwa

W popołudniowej rozmowie na antenie RMF FM minister Ardanowski został zapytany o kwestię badań zagranicznych pracowników sezonowych. Szef resortu rolnictwa potwierdził doniesienia medialne na ten temat - Państwo zapłaci za test na koronawirusa za każdego ubezpieczonego pracownika sezonowego z zagranicy - zadeklarował - Nie wiemy, ile w tym roku przyjedzie. Rok temu w ciągu całego roku przyjechało ok. 68 tys. osób, były lata, kiedy było mniej, były lata, kiedy więcej - mówił.

Ardanowski został zapytany o to, dlaczego na opłacane z budżetu państwa testy na koronawirusa mogą liczyć pracownicy sezonowi a nauczyciele nie. Minister odparł, że spodziewał się tego typu pytań  - Jestem przekonany, że pracownicy sezonowi przyjeżdżają również po to, by nauczyciele mieli co zjeść - stwierdził -  Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników – powiedział.

Słowa ministra wywołały spore kontrowersje wśród nauczycieli, którzy kpią sobie, że to druga edycja PRL-owskiej akcji "Nauczyciele na traktory". Słowa Ardanowskiego skomentował Minister Edukacji Dariusz Piontkowski -Jesteśmy w sytuacji szczególnej, gdzie standardowe wykonywanie obowiązków w formule stacjonarnej, jaka dotąd dominowała, nie było możliwe ze względu na zagrożenie epidemiczne. Nauczyciele i uczniowie bardzo szybko przeszli na formę kształcenia na odległość - powiedział. Jednocześnie stwierdził, że może to być forma oderwania się od ciężkiej, umysłowej pracy - To już zależy od samopoczucia nauczyciela, czy chce podjąć się jakiejś innej pracy – na przykład fizycznej, która będzie także odskocznią od pracy nauczyciela, umysłowej, mocno obciążającej emocjonalnie – stwierdził. 

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >