wtv.pl
Daniel Obajtek zapowiedział złożenie wniosku do CBA o weryfikację swoich finansów.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Obajtek sam podda się weryfikacji przez CBA. Prześwietlą jego finanse

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Daniel Obajtek zapowiedział złożenie wniosku do CBA o weryfikację swoich finansów. – Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem – zapewnił prezes Orlenu.

Nie milkną echa wobec domniemanych nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezesa PKN Orlen. W ostatnich dniach dziennikarze dotarli do kolejnych nieruchomości zakupionych przez Daniela Obajtka. O wartym 5 milionów złotych pałacu mówili też posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Według doniesień „Wyborczej” były wójt Pcimia miał ponadto zakupić apartament w Warszawie. Zdaniem dziennika Obajtek otrzymał możliwość nabycia nieruchomości po mocno promocyjnej cenie.

Daniel Obajtek: Absurdalne zarzuty nie zablokują fuzji z Lotosem

Od samego początku publikacji dotyczących Daniela Obajtka, zarówno sam zainteresowany, jak i obóz Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że medialne rewelacje to czyste kłamstwa i manipulacje.

Szykujący fuzję z Lotosem prezes Orlenu poszedł o krok dalej i korzystając z mediów społecznościowych, zapowiedział złożenie wniosku do CBA o weryfikację swoich finansów.

Składam do CBA wniosek o weryfikację moich finansów do 16 marca 2021. Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem, czytamy na Twitterze Daniela Obajtka.

Ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego, który w opinii prezesa PiS otrzymał od Boga trudny do zdefiniowania szereg umiejętności, zapewnił: Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem.

Opublikowany w piątkowy wieczór wpis Obajtka również był utrzymany w podobnym, mocno bojowym tonie. Zrealizujemy fuzję PKN Orlen z Grupą Lotos bez względu na ataki GW i polityków opozycji. Nie dam się zastraszyć kolejnymi absurdalnymi zarzutami i zrealizuję wszystkie projekty rozpoczęte w ciągu ostatnich 3 lat, pisał bohater taśm „Wyborczej”.

Część internautów zwraca uwagę na znikomość efektu zapowiedzianych przez Daniela Obajtka działań sprawdzających, ironizując, że CBA kontrolowało już majątek prezesa Orlenu, a inspekcja nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >