wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kacperek cierpi na bardzo rzadką chorobę. Ratunkiem jest najdroższy lek świata

27 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę, która rozwija się po cichu. Niestety, jedynym ratunkiem jest najdroższy lek świata. W Internecie powstała zbiórka pieniędzy i aktualnie na koncie Fundacji Siepomaga.pl uzbierano ponad 600 tys. złotyc

17 września 2018 roku, dokładnie w dniu urodzin pani Igi Przybyłowskiej-Boruta, przyszedł na świat jej pierwszy syn - Kacperek. Razem z mężem bardzo pragnęli zostać rodzicami. W końcu doczekali się upragnionego potomka. Chłopiec początkowo rozwijał się prawidłowo, a mama i tata byli przeszczęśliwi. Z czasem jednak okazało się, że będą musieli stoczyć niesprawiedliwą walkę z chorobą zwaną SMA, którą można wyleczyć tylko najdroższym lekiem świata.

Chłopiec zmaga się z chorobą, a konieczna terapia genowa jest niezwykle kosztowna. Potrzebna pomoc

Dziś Kacper ma 15 miesięcy i od pewnego czasu razem z rodzicami zmaga się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Choć chłopiec wygląda z pozoru zdrowo i nie widać po nim, żeby cierpiał, to tak naprawdę choroba ta jest groźna i rozwija się po cichu, stopniowo zabierając dziecku zdrowie i siły.

U Kacpra zdiagnozowano drugi typ SMA. Syn Pani Igi ma obniżone napięcie mięśniowe, brak odruchów głębokich i drżą mu rączki. Poza tym choroba, jak podkreśla kobieta choroba "odbiera krok po kroku siłę w mięśniach, z sercem i przeponą odpowiedzialną za oddychanie włącznie".

Szansę na wyleczenie oferuje terapia genowa w USA. Warunkiem do jej skorzystania jest jednak odpowiedni wiek dziecka. Musi ono mieć poniżej 2 lat, a rodzice muszą zapłacić aż 9 mln zł. Kacper ma już 15 miesięcy, więc rodzina toczy teraz walkę z czasem, by uzbierać całość pieniędzy na czas - mają na to 265 dni.

Aktualnie na koncie Fundacji Siepomaga.pl uzbierano ponad 600 tys. złotych, jednak to niestety wciąż za mało. W związku z tym, poza główną zbiórką, organizowane są także licytacje, które mają wspomóc zbieranie pieniędzy na najdroższy lek świata. Jak podała na Facebooku mama Kacpra - w ten sposób zebrali już 200 tys. zł.

Rodzice chłopca niestety z dnia na dzień widzą, jak choroba postępuje i o ile jeszcze do niedawna chłopiec potrafił samodzielnie siedzieć, o tyle teraz musi się podpierać.

Zachęcamy do pomocy! Liczy się każdy grosz, aby jak najszybciej uzbierać niezbędną sumę.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >