wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Były francuski minister pobity, związany i okradziony

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Francuski minister został dotkliwie pobity, ubezwłasnowolniony, a następnie okradziony. Niepokojące informacje obiegły media za sprawą tamtejszej agencji AFP. Do dramatu doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia. Chodzi o Bernarda Tapiego.

Wiadomości dla agencji AFP zostały przekazane przez organy ściagania. Do incydentu doszło, gdy francuski minister wraz z żoną już spali. Do posiadłości w Combs-la-Ville w departamencie Sekwany i Marny pod osłoną nocy weszła grupa napastników. W ataku udział wzięło aż czterech mężczyzn. 

Po przebudzeniu pobity został nie tylko Bernard Tapie. Zaatakowana została także jego żona. Kilkukrotnie uderzono w ich twarz, a następnie związano ich, by bezkarnie przeczesać nieruchomość. 

Francuski minister został dotkliwie pobity. Porażające informacje

Do zdarzenia w rozmowie z agencją odniósł się burmistrz francuskiej gminy. Guy Geoffroy zdradził, że złodzieje szukali konkretnego, tajemniczego skarbca lub skrytki, gdzie miały być schowane kosztowności. - Oczywiście nie było żadnego skarbca, a im bardziej nie mogli niczego znaleźć, tym gwałtowniejsza była ich przemoc - deklarował, cytowany przez PAP. 

Ostatecznie skradziono jedynie biżuterie i dwa zegarki. 78-latek wraz z żoną nie odnieśli poważnych obrażeń, a ich stan jest stabilny.

Wciąż nie ustalono, kto jest odpowiedzialny za atak za byłego ministra. Tamtejsze służby prowadzą szeroko zakrojone działania, celem odkrycia tożsamości sprawców zdarzenia. O incydencie już zawiodomiono prokuraturę, która także podjęła czynności. 

O ataku na byłego ministra dowiedział się również prezydent Francji, Emmanuel Macron. Pracownicy Pałacu Elizejskiego wydali ważny komunikat. Poinformowano, że lider ruchu "En Marche" już skontaktował się z 78-latkiem, by sprawdzić, jak się czuje wraz z żoną. 

Nie wiemy, czy do ataku doszło z przyczyn politycznych sympatii bądź antypatii złodziei. Bernard Tapie jest rozpoznawalnym milionerem, nie kryjącym swojego bogactwa. Wcześniej był związany z Lewicową Partią Radykalną. Zasiadał we francuskim i europejskim parlamencie. W 1992 roku ówczesny Prezes Rady Ministrów przekazał przedsiębiorcy tekę w resorcie do spraw miast. Wspierał Nicolasa Sarkozy'ego w wyścigu do Pałacu Elizejskiego. 

W 1995 roku skazano go za przestępstwa korupcyjne. Mowa o 2 latach pozbawienia wolność, a także 3 lat utraty praw publicznych. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • TVN w Polsce zagrożony? Wciąż bez koncesji

  • Wielkanoc Kaczyńskiego. Happening pod domem prezesa

  • Dramatyczna sytuacja w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek. Nie żyje zakonnica

Źródło: [Agencja AFP]

Podobne artykuły

Joanna Lichocka

Polityka

Awantura w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy kłócili się z przybyłą do miasta posłanką PiS Joanną Lichocką

Czytaj więcej >
(screen) TVP Info

Polityka

Konferencja Adama Niedzielskiego. "Doszło do aktu terroru"

Czytaj więcej >
(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >