Wieści dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej mówią o wyraźnej poprawie stanu zdrowia księcia Filipa.. flickr.com/Kiefer (CC BY-SA 2.0)Źródło: flickr.com/Kiefer (CC BY-SA 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Lutego 2021

Mąż królowej Elżbiety II, książę Filip pozostanie w szpitalu. Nowe informacje dot. stanu zdrowia

Wieści dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej mówią o wyraźnej poprawie stanu zdrowia księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II nadal przebywa jednak w szpitalu w Londynie, gdzie jest leczony w związku z infekcją. Monarcha pozostanie w placówce przez kilka najbliższych dni.

  • Najmłodszy syn księcia Filipa, książę Edward, przekazał, że monarcha czuje się znacznie lepiej i nie może doczekać się wyjścia z londyńskiej placówki medycznej.
  • „Czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale nie oczekuje się, że opuści szpital w ciągu kilku najbliższych dni”, czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham, którego treść przytacza Onet

Książę Filip trafił do szpitala we wtorkowy wieczór. Następnego dnia w oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez Pałac Buckingham zapewniono, że monarcha udał się do szpitala jedynie zapobiegawczo.

Przekazano, że książę trafił do placówki za namową lekarza i pozostanie jej przez kilka najbliższych dni w celu obserwacji jego stanu zdrowia oraz odpoczynku, wskazuje Onet.

Głowa brytyjskiej rodziny królewskiej czuje się lepiej

Brytyjskie media przekonywały, że problemy zdrowotne członka brytyjskiej rodziny królewskiej nie mają związku z koronawirusem. Książę Filip miał zostać przetransportowany do szpitala zwykłym samochodem.

Monarcha ma ponadto poruszać się po londyńskiej placówce bez pomocy osób trzecich.

Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. "Trzy lata milczałem, ale dłużej nie mogę"Czytaj dalej

W rozmowie z brytyjską stacją Sky News, której treść przytacza Onet, książę Edward przekonywał, że stan jego ojca uległ znacznej poprawie.

O ile mi wiadomo, a rozmawiałem z nim, czuje się o wiele lepiej – dziękuję bardzo – i nie może się doczekać wyjścia, co jest najbardziej pozytywną rzeczą. Więc trzymamy za niego kciuki –  przekazał.

Poprzedniego dnia w podobnym tonie wypowiadał się wnuk Filipa, książę William. W miniony weekend szpital odwiedził również następca brytyjskiego trony, książę Karol.

Portal przypomina, że 99-letni książę Filip, jak i 94-letnia królowa Elżbieta II zostali zaszczepieni przeciw koronawirusowi na początku stycznia. Królewska para przyjęła dawkę w na zamku w Windsorze.

Warto zaznaczyć, że wobec problemów zdrowotnych, z którymi coraz częściej boryka się monarcha, w 2017 roku wycofał się z pełnionych obowiązków. Od tego czasu Filip z rzadka pokazuje się publicznie.

źródło: Onet 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: