Boże Ciało, ważne święto dla tysięcy polskich katolików, w tym roku przebiegać będzie pod kątem groźnych anomalii pogodowych. IMGW ostrzega.. (zdj. il.) Marek BAZAK/East NewsŹródło: (zdj. il.) Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 11 Czerwca 2020

Boże Ciało zagrożone? Niepokojące doniesienia, które mogą być ogromnym ciosem dla wielu katolików

Boże Ciało, ważne święto dla tysięcy polskich katolików, w tym roku przebiegać będzie pod kątem groźnych anomalii pogodowych. Pogoda dziś może być niebezpieczna i dynamiczna. Chodzi o możliwość wystąpienia burz, w tym z gradem, intensywnych opadów deszczu, a nawet trąb powietrznych. IMGW ostrzega.

Pogoda w czwartek, czyli w Boże Ciało, nie będzie rozpieszczać wiernych, chcących godnie uczcić i świętować ten dzień, oraz urlopowiczów, cieszących się z dnia wolnego od pracy i z długiego weekendu. Jak prognozują synoptycy IMGW, w ciągu najbliższych godzin spodziewać się można burz, które mogą wystąpić nad przeważającą częścią naszego kraju. Wszystkiemu mają towarzyszyć ulewne deszcze, grad, porywisty wiatr czy nawet trąby powietrzne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Skibie puściły nerwy i ujawnił fakty z przeszłości. Publicznie w mocnych słowach o Edycie GórniakSkibie puściły nerwy i ujawnił fakty z przeszłości. Publicznie w mocnych słowach o Edycie GórniakCzytaj dalej

Boże Ciało. Prognozowana pogoda nie daje powodów do radości. Ostrzeżenia IMGW

Pogoda w Boże Ciało obfitować będzie w gwałtowne i groźne zjawiska, a sytuacja może być dynamiczna. Burze nad Polską przechodzą już od wczesnego popołudnia, głównie nad południowym wschodem kraju. Burzom towarzyszą intensywne opady deszczu i silny wiatr.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy"
2. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami w czwartek i wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alertem objętych jest głównie pięć województw. Dotyczy to województwa: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Niewykluczone jednak, że przejściowe burze i przelotne opady deszczu mogą pojawić się także nad resztą kraju. Może także silnie zawiać, w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Istnieje również ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

"Dziś burze będą występować na przeważającym obszarze kraju, przede wszystkim na południowym wschodzie. Będą z nimi związane opady deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h oraz grad" - ostrzega IMGW w części komunikatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rosjanie spowodowali gigantyczną katastrofę ekologiczną
  2. Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrało

Źródło: IMGW / Radio Zet