wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Biskup uderzył w uczestników Strajku Kobiet i marszów równości. "Tkwią w zbrodniczej ideologii"

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podczas obchodów 50. rocznicy protestów robotników biskup Szlachetka nie mógł powstrzymać się przed skrytykowaniem mniejszości seksualnych. W przemówieniu ostrzegał przed "ideologią bezwstydu" oraz "zbr

  • Od 14 do 17 grudnia 1970 roku trwały protesty robotnicze, brutalnie tłumione przez milicję

  • 17 grudnia miały miejsce skromne uroczystości z okazji 50. rocznicy manifestacji

  • Biskup Szlachetka w przykry sposób obraził mniejszości seksualne, nazywał je ideologią

- Boże miłosierny i sprawiedliwy, przebacz także tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości - grzmiał biskup Szlachetka.

„Ideologia bezwstydu” - biskup Szlachetka nie ma dość nawet podczas rocznicy grudnia 1970 roku

12 grudnia 1970 roku władze Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej podjęły decyzję o drastycznych podwyżkach cen podstawowych produktów. Podrożało między innymi mięso, przetwory z produktów zwierzęcych, czy też dżem, mąka i powidła.

Dwa dni później, głównie w Gdańsku i Gdyni, doszło do masowych protestów. Przeciwko obywatelom wystawiono Ludowe Wojsko Polskie, Milicję Obywatelską, a nawet straż pożarną. W wyniku starć zginęło blisko 45 demonstrantów, z czego ponad tysiąc odniosło obrażenia. 

Wczoraj, 17 grudnia państwowe uroczystości z udziałem biskupa Szlachetki miały miejsce w Gdyni pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 na placu między Aleją Solidarności i ulicą Janka Wiśniewskiego. Podczas wydarzenia można było dostrzec Andrzeja Dudę.

Gdański biskup pomocniczy deklaruje, że pod przykrywką haseł nawołujących do równości i tolerancji, wprowadza się zamęt oraz chaos. Aktywistów oraz przedstawicieli mniejszości seksualnych Szlachetka uznał zaś za grupę dążącą do „zniszczenia symboli chrześcijańskich i patriotycznych”.

Kapłan mówił także o „dysfunkcjach płci” i zniechęcaniu do siebie opinii publicznej poprzez organizowanie marszy równości. 

- A tymczasem w myśl katechizmu Kościoła katolickiego te osoby powinno traktować się z szacunkiem, współczuciem i delikatnością - dodawał wyraźnie rozgoryczony hierarcha.

Słowa biskupa Szlachetki skrytykowali w rozmowie z TVN parlamentarzyści zarówno z Lewicy, PSL-u, jak i z Platformy Obywatelskiej. Wskazywano na wykorzystanie ważnej rocznicy do wygłoszenia skandalicznych deklaracji. Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała wprost, że określenia „ideologia bezwstydu” dotyczy nie osób LGBT, a Kościoła katolickiego. 

 - Prawie całe jego przemówienie było pogardą i nienawiścią dla inaczej myślących i ludzi, którzy protestują przeciwko złym rzeczom, które dzieją się w naszym kraju - komentował dla TVN-u wypowiedź biskupa Szlachetki Zbigniew Janas, były działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL-u.

Źródło; [TVN]

Podobne artykuły

Były poseł PiS Piotr O. skazany za kupno prawa jazdy

Polska

Były poseł PiS skazany na prawie dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Powodem łapówka i kupno prawa jazdy

Czytaj więcej >

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >