Biskup. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Maja 2020

"Nikt nie pozbawił mnie moich praw obywatelskich". Biskup w gorzkich słowach o decyzji rządu

Biskup Jerzy Samiec zajął stanowisko w sprawie rządowych pomysłów na przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich. W gorzkich słowach zripostował inicjatywy z jakimi wychodzi do obywateli Prawo i Sprawiedliwość.

Kwestia wyborów prezydenckich rozpętała wojnę między politykami obozu władzy a liderami opozycji. Sprawa ta wywołała wiele podziałów na samej opozycji. Już prawie każda partia polityczna przedstawiła alternatywną datę głosowania. Według liderów politycznych tylko ich termin jest tym słusznym. Wobec piętrzących się konfliktów swoje spojrzenie na nadchodzące wybory postanowił przedstawić biskup Jerzy Samiec.

Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Czytaj dalej

Biskup Jerzy Samiec o wyborach

Według informacji portalu "NaTemat" głos zabrał przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Jerzy Samiec od dłuższego czasu dzieli się z wiernymi swoimi refleksjami za pomocą bloga. Poddał on pod rozwagę kwestię zorganizowania nadchodzących, majowych wyborów prezydenckich. Jak sam podkreśla, wciąż jest obywatelem posiadającym czynne prawa wyborcze. Jak podaje "NaTemat" luteranin uznał za niedopuszczalne zamienianie święta demokracji w wojnę polsko-polską. 

"Niedopuszczalne jest, aby święto demokracji, jakim są wybory, zamienić w wojnę, w której wywiera się presję oraz stawia wyborców i urzędników przed wyborem stosowania prawa lub wykonywania decyzji władz administracyjnych" – wypowiedział się we wpisie Jerzy Samiec

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Samiec stanowcza zaznacza, w swoim wpisie na Twitterze, że nie wolno naginać ani łamać zasad wyborów, które z założenia mają być demokratyczne. Uważa on, że zakazanym jest zmienianie obowiązujących zasad w trakcie trwania procesu wyborczego. Jego reakcja na działania Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z wieloma pozytywnymi reakcjami czytelników biskupa. Nie brakuje opinii mówiących, że w przeciwieństwie do milczących hierarchów Kościoła Rzymskokatolickiego, Jerzemu Samcowi nie zabrakło odwagi do wypowiedzenia swojego zdania.

Biskup Jerzy Samiec

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: NaTemat