wtv.pl
Biskup

Jan Bielecki/East News

"Nikt nie pozbawił mnie moich praw obywatelskich". Biskup w gorzkich słowach o decyzji rządu

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Biskup Jerzy Samiec zajął stanowisko w sprawie rządowych pomysłów na przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich. W gorzkich słowach zripostował inicjatywy z jakimi wychodzi do obywateli Prawo i Sprawiedliwość.

Kwestia wyborów prezydenckich rozpętała wojnę między politykami obozu władzy a liderami opozycji. Sprawa ta wywołała wiele podziałów na samej opozycji. Już prawie każda partia polityczna przedstawiła alternatywną datę głosowania. Według liderów politycznych tylko ich termin jest tym słusznym. Wobec piętrzących się konfliktów swoje spojrzenie na nadchodzące wybory postanowił przedstawić biskup Jerzy Samiec.

Biskup Jerzy Samiec o wyborach

Według informacji portalu "NaTemat" głos zabrał przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Jerzy Samiec od dłuższego czasu dzieli się z wiernymi swoimi refleksjami za pomocą bloga. Poddał on pod rozwagę kwestię zorganizowania nadchodzących, majowych wyborów prezydenckich. Jak sam podkreśla, wciąż jest obywatelem posiadającym czynne prawa wyborcze. Jak podaje "NaTemat" luteranin uznał za niedopuszczalne zamienianie święta demokracji w wojnę polsko-polską. 

"Niedopuszczalne jest, aby święto demokracji, jakim są wybory, zamienić w wojnę, w której wywiera się presję oraz stawia wyborców i urzędników przed wyborem stosowania prawa lub wykonywania decyzji władz administracyjnych" – wypowiedział się we wpisie Jerzy Samiec

Samiec stanowcza zaznacza, w swoim wpisie na Twitterze, że nie wolno naginać ani łamać zasad wyborów, które z założenia mają być demokratyczne. Uważa on, że zakazanym jest zmienianie obowiązujących zasad w trakcie trwania procesu wyborczego. Jego reakcja na działania Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z wieloma pozytywnymi reakcjami czytelników biskupa. Nie brakuje opinii mówiących, że w przeciwieństwie do milczących hierarchów Kościoła Rzymskokatolickiego, Jerzemu Samcowi nie zabrakło odwagi do wypowiedzenia swojego zdania.

Źródło: NaTemat

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >