biedronka. Faceook.com/Biedronka RoeselareŹródło: Faceook.com/Biedronka Roeselare
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 24 Marca 2020

Biedronka wprowadziła nowe obostrzenia. Chodzi o bezpieczeństwo klientów i pracowników

Biedronka postanowiła wprowadzić pewne ograniczenia, które mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko zagrożenia zarażenia koronawirusem. Niedawno dowiedzieliśmy się, że sieć skraca godziny pracy. Teraz doszło coś zupełnie nowego.

Business Insider donosi, że Aldi również ma zamiar wprowadzić takie rozwiązania u siebie. W nazym kraju obecnie sytuacja nie jest zadowalająca, choć mogłoby być gorzej. Wiele miejsc zostało zamkniętych, a kolejne wprowadzają inne, dodatkowe środki ostrożności. 

GIS wydał ważny komunikat do wszystkich Polaków. Przekazano ostrzeżenia, z którymi każdy powinien się zapoznaćGIS wydał ważny komunikat do wszystkich Polaków. Przekazano ostrzeżenia, z którymi każdy powinien się zapoznaćCzytaj dalej

Biedronka wprowadza kolejne środki ostrożności

Klienci sieci utrzymali smsy o treści: "Przerwa techniczna w Biedronce. Sklep wtedy nie działa
Jednocześnie w Biedronce pojawiła się przerwa techniczna między godz. 13.30 a 14.30. To efekt podzielenia pracowników każdej placówki na dwa niezależne zespoły".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Seniorzy mają się czego obawiać? Wiceminister wyjawił przyszłość trzynastej i czternastej emerytury
2. IMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożność

W placówkach pracownicy i klienci mają możliwość skorzystać z płynów dezynfekujących, a kasjerzy pracują używają rękawiczek. Mają obecnie też ścianki z pleksi, aby ich chroniły przed kontaktem z innymi. Powstały też linie, które mają zapewnić odstęp kolejki od kasy.

W Biedronkach w całej Polsce obecnie występuje przerwa "techniczna" pomiędzy godz. 13:00 a 14:30. Biuro prasowe sieci wyjaśniło w Business Insider Polska, skąd takie obostrzenie.

- Pracownicy sklepów naszej sieci standardowo pracują w systemie zmianowym. W związku z aktualną sytuacją wprowadziliśmy dodatkową przerwę techniczną, która pozwala na sprawne i bezpieczne dokonanie takiej zmiany. W tym czasie sklep jest niedostępny dla klientów - podano w BIP.

Chodzi o to, aby pierwsza i druga zmiana nie miała ze sobą kontaktu. Pierwsza zmiana zamyka zmianę i opuszcza sklep, po czym przychodzi druga zmiana i zaczynają pracę bez kontaktu z poprzednią. Podobne zarządzenie panuje w TVN24 i Polsat News. 

W Business Insider Polska wypowiedziała się też Agata Biernacka z biura prasowego Aldi Polska.

- Ograniczenie kontaktu pracowników między sobą z różnych zmian może mieć wpływ na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Funkcjonowanie sklepów w takim trybie spowoduje konieczność wprowadzenia półgodzinnych przerw technicznych najprawdopodobniej w środku dnia - mówiła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę
  4. Dyrektor szpitala trafił na kwarantannę. Wcześniej mógł narazić zdrowie położnej z zadziwiającego powodu
  5. Biedronka wprowadza bardzo ważne zmiany. Chodzi o pierwszeństwo wejścia do marketu
  6. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie

Źródło: [businessinsider]