wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Biedronka wprowadziła nowe obostrzenia. Chodzi o bezpieczeństwo klientów i pracowników

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Biedronka postanowiła wprowadzić pewne ograniczenia, które mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko zagrożenia zarażenia koronawirusem. Niedawno dowiedzieliśmy się, że sieć skraca godziny pracy. Teraz doszło coś zupeł

Business Insider donosi, że Aldi również ma zamiar wprowadzić takie rozwiązania u siebie. W nazym kraju obecnie sytuacja nie jest zadowalająca, choć mogłoby być gorzej. Wiele miejsc zostało zamkniętych, a kolejne wprowadzają inne, dodatkowe środki ostrożności. 

Biedronka wprowadza kolejne środki ostrożności

Klienci sieci utrzymali smsy o treści: "Przerwa techniczna w Biedronce. Sklep wtedy nie działaJednocześnie w Biedronce pojawiła się przerwa techniczna między godz. 13.30 a 14.30. To efekt podzielenia pracowników każdej placówki na dwa niezależne zespoły".

W placówkach pracownicy i klienci mają możliwość skorzystać z płynów dezynfekujących, a kasjerzy pracują używają rękawiczek. Mają obecnie też ścianki z pleksi, aby ich chroniły przed kontaktem z innymi. Powstały też linie, które mają zapewnić odstęp kolejki od kasy.

W Biedronkach w całej Polsce obecnie występuje przerwa "techniczna" pomiędzy godz. 13:00 a 14:30. Biuro prasowe sieci wyjaśniło w Business Insider Polska, skąd takie obostrzenie.

- Pracownicy sklepów naszej sieci standardowo pracują w systemie zmianowym. W związku z aktualną sytuacją wprowadziliśmy dodatkową przerwę techniczną, która pozwala na sprawne i bezpieczne dokonanie takiej zmiany. W tym czasie sklep jest niedostępny dla klientów - podano w BIP.

Chodzi o to, aby pierwsza i druga zmiana nie miała ze sobą kontaktu. Pierwsza zmiana zamyka zmianę i opuszcza sklep, po czym przychodzi druga zmiana i zaczynają pracę bez kontaktu z poprzednią. Podobne zarządzenie panuje w TVN24 i Polsat News. 

W Business Insider Polska wypowiedziała się też Agata Biernacka z biura prasowego Aldi Polska.

- Ograniczenie kontaktu pracowników między sobą z różnych zmian może mieć wpływ na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Funkcjonowanie sklepów w takim trybie spowoduje konieczność wprowadzenia półgodzinnych przerw technicznych najprawdopodobniej w środku dnia - mówiła.

Źródło: [businessinsider]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >