biedronka. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Sierpnia 2020

Mało kto wie, że od niedawna w każdą niedziele można zrobić zakupy w Biedronce. Co więcej, wyjątkowo się opłacają

Biedronka od dawna zmagała się z problemem zakazu handlu w niedziele. Jak dotąd jednak sieci trudno było obejść zakaz, jaki wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku. Teraz jednak, dzięki aplikacji Glovo sieci udało się rozpocząć sprzedaż swoich produktów we wszystkie niedziele.

Aplikacja Glovo umozliwia zamówienie zakupów z dowolnego miejsca na terenie miasta w którym działa aplikacja. Jak dotąd jest to możliwe w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Biedronka wprowadza e-zakupy

Biedronka ogłosiła decyzję o wejściu na rynek e-zakupów w kwietniu tego roku. - Wierzymy, że Glovo wykonuje usługę, której w tej chwili poszukuje coraz większa liczba klientów Biedronki. Ta współpraca zapewnia możliwość dotarcia do naszych klientów nowymi drogami, nie wpływając na komfort zakupowy naszych klientów w sklepach - komentował decyzję Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Zamówienia w aplikacji Glovo są przyjmowane od godz. 10 do 22.30. Biedronka zapewnia, że zakupy będą dostarczone do klientów w ciągu zaledwie godziny od złożenia zamówienia. Warto zaznaczyć jednak, że dostępność usługi jest uzależniona od aktualnej ilości dostępnych, pracujących dostawców. Dlatego w przypadku dużego ruchu może istnieć możliwość wydłużenia czasu dostawy. 

Wszystkie produkty oferowane w aplikacji Glovo mają być dostępne w takiej samej cenie jak na sklepowej półce. Łącznie Biedronka wprowadziła do e-sprzedaży aż 1500 swoich produktów. Sieć wprowadziła również podział cen dostaw, uzależniony od wartości zamówienia. Przedziały cenowe wyglądają tu następująco: 150-198,99 zł – koszt dowozu: 5,99 zł, 50-149,99 zł – koszt dowozu: 9,99 zł, zakupy poniżej 50 zł – koszt dowozu: 12,99 zł. Biedronka przewiduje również wprowadzanie okresowych promocji, dzięki którym klienci będą mogli skorzystać z obniżonych cen na dostawę, a nawet otrzymać swoje produkty bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów dostawy. Najczęściej takie promocje pojawiają się właśnie w niedziele, zachęcając do użycia aplikacji. 

Źródło: tvp.info / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!