Cmentarz prawosławny w Hajnówce, fragment.. Wikimedia CommonsŹródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Kwietnia 2020

Niepokojąca relacja z Białegostoku, duchowny ma narażać osoby starsze. "Ci ludzie są bezbronni"

Radio Białystok: Prawosławny ksiądz dał wiernym krzyż do całowania. To skrajna nieodpowiedzialność.

Mamy w Polsce stan pandemii, policja i wojsko pilnują czy obywatele przestrzegają przepisów. Za łamanie ustalonego prawa Polakom grożą wysokie kary. Do kuriozalnej sytuacji doszło w Hajnówce, w województwie podlaskim. Na cmentarzu prawosławnym pop dał wiernym do całowania krzyż.

Wydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekścieWydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekścieCzytaj dalej

Radio Białystok: Pop naraził zdrowie i życie wiernych

Niedziela przewodnia to pierwsza niedziela po Wielkanocy, którą uroczyście obchodzi się w kościele prawosławnym. Wierni odwiedzają wtedy cmentarze, aby pomodlić się na grobach bliskich. Na cmentarzu w Hajnówce ksiądz podsuwał wiernym do pocałowania krzyż. W obecnym czasie dużo mówi się o unikaniu kontaktu z innymi, noszeniu maseczek i izolacji. Pop naraził bezmyślnym zachowaniem życie wielu wiernych, którzy prosili o modlitwę. Byli to głównie starsi ludzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. NYP: 46-latka ożyła w domu pogrzebowym. Dramatyczne szczegóły sprawy
2. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały

Radio Białystok bezskutecznie próbowało uzyskać odpowiedź cerkwi na ten temat. Jedna ze słuchaczek zawiadomiła nawet sanepid. Z jej relacji wynika, że na innych cmentarzach modlitwy przebiegały inaczej, bez konieczności całowania krzyża. Starsi ludzie są mocno przywiązani do wiary i respektują zalecenia duchownych bez zastanowienia. Księża powinni być bardziej świadomi, mają wszak ogromny wpływ na wiernych.

W wielu parafiach prawosławnych modlitwy będą się odbywać także dziś i we wtorek. Miejmy nadzieję, że inni duchowni odpowiedzialnie podejdą do swoich zadań. Modlitwa niesie ze sobą ukojenie, ale nie może być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Wszyscy powinni rozumieć wyzwanie dla świata, jakim jest koronawirus.

Źródło: [Radio Białystok]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw