wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Strażakom udało się dostać do ciała mężczyzny, przysypanego otrębami w silosie. Drastyczne szczegóły akcji

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Białystok: udało się wydobyć zwłoki mężczyzny, które znaleziono w piątek 19 czerwca i które zasypane były otrębami w wysokim silosie. Dokonali tego strażacy w niedzielę przed południem. Akcja wydobycia ciała mężczyzny nie należała do łatwych

Akcja wydobycia ciała mężczyzny z wysokiego silosa na terenie jednej z firm w Białymstoku zakończyła się po blisko dwóch dobach. Nastąpiło to w niedzielę przed południem. Według doniesień lokalnych mediów zmarły mężczyzna miał 34 lata. Pracował w środku silosa przy usuwaniu zbrylonych warstw otrębów, które w pewnym momencie się oderwały i w wyniku nieszczęścia przysypały mężczyznę, który poprzez przygniecenie i brak możliwości wydostania się lub uzyskania szybkiej pomocy, poniósł śmierć na miejscu. Jak donoszą media, w tym serwis RMF24 z informacji uzyskanych przez PAP, do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wczesnym popołudniem.

Białystok: udało się wydobyć zwłoki mężczyzny zasypanego otrębami w silosie

Wydobycie ciała 34-latka nie należało do najprostszych zadań, a strażacy mieli ręce pełne roboty i pracowali w trudnych warunkach. Żmudna akcja wydobycia trwała wiele godzin. Poszkodowany znajdował się w wysokim silosie w wąskim leju między zbitą i twardą warstwą otrębów. Ciężka praca białostockich strażaków wymagała dużo cierpliwości i czasu.

- Trudność polega na tym, że cała masa 200 ton otrębów, które znajdują się w elewatorze - to jest bardzo twarda, zbita masa, którą nawet przewiercić jest trudno. Wewnątrz tej masy, w bardzo małym otworku, znajduje się ciało mężczyzny, do którego jest bardzo trudno dotrzeć, którego nie można wyewakuować na zewnątrz ze względu na to, że ta masa jest bardzo mocno zbita i musimy ją stamtąd najpierw usunąć, żeby można było bezpiecznie podnieść do góry ciało mężczyzny - tłumaczył przed wydobyciem rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Paweł Ostrowski dla Radia Białystok. 

- Zwłoki mężczyzny wydobyto w niedzielę przed południem - poinformował dla PAP rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku Paweł Ostrowski, cytowany przez RMF24. Ciało poszkodowanego znajdowało się pod grubą warstwą otrębów, mniej więcej dziewięciu metrów.

Jak informują lokalne media, okoliczności wypadku badać będzie prokuratura oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Źródło: RMF24 / PAP / Radio Białystok

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >