wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Od dwóch tygodni nie ma z nią kontaktu". Co się dzieje z Beatą Szydło?

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Beata Szydło nadal jest bez wątpienia jedną z czołowych postaci w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. I choć oficjalnie nie pełni w nim żadnej funkcji, trudno przecenić rolę, jaką była premier odegrała choćby w reelekcji Andrzeja Dudy. W trakcie kampanii Szy

Po zwycięskich dla Prawa i Sprawiedliwości wyborach parlamentarnych z roku 2015 Szydło została szefową nowego rządu. I choć funkcję pełniła jednak niewiele ponad dwa lata – w grudniu 2017 roku w roli premiera zastąpił ją Mateusz Morawiecki – trudno powiedzieć, by obecna europosłanka nie pozostawiła po sobie pewnej spuścizny. To z jej twarzą kojarzy nam się bowiem sztandarowy program PiS, a zatem 500 plus.

Beata Szydło czeka na rekonstrukcję rządu?

Po wyjeździe Beaty Szydło do Brukseli stosunkowo szybko pojawiły się głosy, że była pani premier nie odnalazła się w Europarlamencie i szuka powrotu do polskiej polityki. Od tamtej pory członkini Prawa i Sprawiedliwości – choć bez oficjalnej funkcji – w obozie rządzącym pełni rolę kogoś na kształt swoistej szarej eminencji. Jej wkład w kluczową dla PiS reelekcję Andrzeja Dudy jest trudny do przecenienia. Szydło po ogłoszeniu wyników podziękował zresztą sam prezydent, wypowiadając pod jej adresem kilka ciepłych słów i całując ją w dłoń.

Od czasu wyborów była szefowa rządu, jak się zdaje, ponownie usunęła się jednak w cień. Dotychczas pozostawała bowiem aktywna m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od dwóch tygodni Beata Szydło uparcie jednak milczy, wskazuje "Super Express". Swój ostatni wpis opublikowała 15 sierpnia i bynajmniej nie dotyczył on bieżących wydarzeń na politycznej scenie. "100 lat temu dzięki niezłomności wojska i całego narodu Polacy powstrzymali inwazję bolszewickiej Rosji na Polskę i Europę. Cześć i chwała Bohaterom", napisała z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej europosłanka.

Nie sposób wykluczyć, że zastanawiające milczenie Beaty Szydło może mieć związek z zawirowaniami w obozie Zjednoczonej Prawicy. Od kilku tygodni trwają bowiem wyraźne przepychanki między PiS-em a formacją Zbigniewa Ziobry, który coraz śmielej poczyna sobie w prawicowej koalicji. W październiku czeka nas zapewne gruntowna rekonstrukcja rządu, przed którą usiłują bronić się chcący zachować stołki ziobryści. Być może już niedługo Szydło oficjalnie powróci zatem do polskiej polityki, obejmując funkcję w zmieniającym swój kształt obozie rządzącym.

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >