wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Klienci popularnego banku narażeni na niebezpieczeństwo. Wydano ostrzeżenie

22 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami! Alior Bank wydał oficjalne ostrzeżenie. Jego klienci narażeni są na niebezpieczeństwo. Można stracić dużo pieniędzy, dlatego warto zachować czujność i ostrożność. Oszuści, wykorzystując naszą łatwowier

Alior Bank wydał ostrzeżenie i przypomina w nich o niebezpiecznych SMS-ach, dzięki którym oszuści mogą przejąć dostęp do naszych kont bankowych i środków finansowych na nich zebranych. W ten sposób można paść ofiarą złodziei, którzy okradną nas z pieniędzy.

Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Wydał oficjalny komunikat. Chodzi o niebezpieczne SMS-y

"Przypominamy o atakach, wykorzystujących wiadomości SMS w celu kradzieży danych logowania do bankowości i środków finansowych" - czytamy w ostrzeżeniu Alior Banku.

Problem ten nie jest żadną nowością, ale niestety wciąż jest aktualny i sytuacje niebezpiecznych wiadomość SMS stale powracają.

Bank przypomina o SMS-ach od oszustów, podających się za "kurierów", którzy są oczywiście fałszywi. Treść SMS-ów od nich wzywa do dopłaty za przesyłkę. W tego typu wiadomościach znajdziemy prośbę o dopłatę niewielkiej kwoty (najczęściej 1 zł) oraz link do płatności. Strona płatności jest fałszywa i ma na celu przejęcie naszego konta do bankowości, poprzez login i hasło, a następnie przejęcie naszych środków finansowych. 

- Jeśli użytkownik wpisze jednorazowy kod z SMS na fałszywej stronie lub potwierdzi transakcję za pomocą aplikacji mobilnej - przypomina Alior Bank. - Zabieg ten ma za zadanie dodać wraz z płatnością odbiorcę do listy zaufanych, co pozwoli na wykonywanie kolejnych przelewów bez potwierdzeń w przyszłości.

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

Mimo wielu ostrzeżeń i nagłaśniania tego problemu, zagrożenie ze strony oszustów jest wciąż aktualne. Niedawno "WP" opisała sytuację, jak pewien mężczyzna stracił w ten sposób aż... 18 tys. zł.

Niestety nie jest to jedyna metoda działań oszustów z wykorzystaniem metody wiadomości SMS-owych. Bowiem oszuści postanowili wykorzystać także zmieniające się obowiązki przedsiębiorców i podjąć próbę kradzieży pieniędzy z ich kont. W takich wiadomościach mogliśmy przeczytać, że mikrorachunek podatkowy jest zadłużony i przedsiębiorcy grozi postępowanie egzekucyjne, jeśli nie spłaci zaległości.

Pamela Obuchowska

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >
GIS

Polska

GIS informuje o wycofaniu z rynku trzech napojów i kremu do gotowania. Ostrzega, by pod żadnym pozorem ich nie spożywać

Czytaj więcej >