Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami!. pxfuel.com/en/free-photo-jllgbŹródło: pxfuel.com/en/free-photo-jllgb
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Lutego 2020

Klienci popularnego banku narażeni na niebezpieczeństwo. Wydano ostrzeżenie

Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami! Alior Bank wydał oficjalne ostrzeżenie. Jego klienci narażeni są na niebezpieczeństwo. Można stracić dużo pieniędzy, dlatego warto zachować czujność i ostrożność. Oszuści, wykorzystując naszą łatwowierność i brak świadomości, mogą przejąć nasze konta i okraść nas z naszych środków finansowych. Chodzi o niebezpieczne SMS-y. Problem ten nie jest nowy, ale wciąż jeszcze wiele osób daje się nabrać.

Alior Bank wydał ostrzeżenie i przypomina w nich o niebezpiecznych SMS-ach, dzięki którym oszuści mogą przejąć dostęp do naszych kont bankowych i środków finansowych na nich zebranych. W ten sposób można paść ofiarą złodziei, którzy okradną nas z pieniędzy.

Rossmann szaleje. Możecie zrobić zakupy nawet o połowę taniejRossmann szaleje. Możecie zrobić zakupy nawet o połowę taniejCzytaj dalej

Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Wydał oficjalny komunikat. Chodzi o niebezpieczne SMS-y

"Przypominamy o atakach, wykorzystujących wiadomości SMS w celu kradzieży danych logowania do bankowości i środków finansowych" - czytamy w ostrzeżeniu Alior Banku.

Problem ten nie jest żadną nowością, ale niestety wciąż jest aktualny i sytuacje niebezpiecznych wiadomość SMS stale powracają.

Bank przypomina o SMS-ach od oszustów, podających się za "kurierów", którzy są oczywiście fałszywi. Treść SMS-ów od nich wzywa do dopłaty za przesyłkę. W tego typu wiadomościach znajdziemy prośbę o dopłatę niewielkiej kwoty (najczęściej 1 zł) oraz link do płatności. Strona płatności jest fałszywa i ma na celu przejęcie naszego konta do bankowości, poprzez login i hasło, a następnie przejęcie naszych środków finansowych. 

- Jeśli użytkownik wpisze jednorazowy kod z SMS na fałszywej stronie lub potwierdzi transakcję za pomocą aplikacji mobilnej - przypomina Alior Bank. - Zabieg ten ma za zadanie dodać wraz z płatnością odbiorcę do listy zaufanych, co pozwoli na wykonywanie kolejnych przelewów bez potwierdzeń w przyszłości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

Mimo wielu ostrzeżeń i nagłaśniania tego problemu, zagrożenie ze strony oszustów jest wciąż aktualne. Niedawno "WP" opisała sytuację, jak pewien mężczyzna stracił w ten sposób aż... 18 tys. zł.

Niestety nie jest to jedyna metoda działań oszustów z wykorzystaniem metody wiadomości SMS-owych. Bowiem oszuści postanowili wykorzystać także zmieniające się obowiązki przedsiębiorców i podjąć próbę kradzieży pieniędzy z ich kont. W takich wiadomościach mogliśmy przeczytać, że mikrorachunek podatkowy jest zadłużony i przedsiębiorcy grozi postępowanie egzekucyjne, jeśli nie spłaci zaległości.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów