wtv.pl > Polska > Bank przez epidemię podjął przełomową decyzję. Kupicie więcej bez PIN-u
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:39

Bank przez epidemię podjął przełomową decyzję. Kupicie więcej bez PIN-u

wtv
WTV.pl

Wirus z Wuhan spędza sen z oczu już prawie każdemu. Aby zapobiegać zarażeniu należy zminimalizować dotyk, odkażać dłonie i przedmioty, starać się oddalać na co najmniej 1,5, aby nie mieć kontaktu z drogą korpelkową. Poza tym, wszyscy ograniczają swoje wyjścia z domu. 

Bank BNP Paribas ułatwia życie klientom

"Podniesienie limitu to działanie profilaktyczne, które może być elementem ograniczającym ryzyko zarażenia COVID-19. Rezygnacja z płatności gotówką oraz konieczności wpisywania PIN-u zwiększa bowiem szansę na uniknięcie kontaktu z patogenem. Z tego samego powodu zachęcamy naszych klientów do korzystania z elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay. To szybka i wygodna forma płatności, umożliwiająca dokonywanie transakcji bez konieczności wpisywania PIN-u i ograniczająca fizyczny kontakt z terminalami. Dodanie karty do elektronicznego portfela w telefonie jest proste i zajmuje najwyżej kilka minut. Warto to zrobić jak najszybciej" - mówił dyrektor zarządzający pionu produktów detalicznych i biznesowych w Banku BNP Paribas Tomasz Dymowski.

."Zmiana wprowadzona przez Bank BNP Paribas nie oznacza, że dokonanie transakcji zbliżeniowych na kwotę powyżej 50 zł bez podawania PIN-u będzie dostępne wszędzie już od piątku. Taka możliwość będzie pojawiała się w punktach handlowo-usługowych stopniowo, wraz z dostosowaniem poszczególnych urządzeń do obsługi nowego limitu. Proces ten jest niezależny od banku i może potrwać nawet kilka miesięcy" - czytamy w komunikacie. 

Obecnie taka forma płatności będzie dostępna dla kart Mastercard Bank .