bank. Pixabay.com/tomekwaleckiŹródło: Pixabay.com/tomekwalecki
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 19 Marca 2020

Bank przez epidemię podjął przełomową decyzję. Kupicie więcej bez PIN-u

Bank BNP Paribas postanowił ułatwić życie swoim klientom. Już od jutra (20 marca) można płacić bez pinu za zakupy kosztujące ponad 50 zł. Jaka jest dokładna kwota umożliwiająca opłatę zbliżeniową?

Wirus z Wuhan spędza sen z oczu już prawie każdemu. Aby zapobiegać zarażeniu należy zminimalizować dotyk, odkażać dłonie i przedmioty, starać się oddalać na co najmniej 1,5, aby nie mieć kontaktu z drogą korpelkową. Poza tym, wszyscy ograniczają swoje wyjścia z domu. 

Mylące, niezwiązane z układem oddechowym objawy Covid-19. Naukowcy dokonali niepokojącego odkryciaMylące, niezwiązane z układem oddechowym objawy Covid-19. Naukowcy dokonali niepokojącego odkryciaCzytaj dalej

Bank BNP Paribas ułatwia życie klientom

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

"Podniesienie limitu to działanie profilaktyczne, które może być elementem ograniczającym ryzyko zarażenia COVID-19. Rezygnacja z płatności gotówką oraz konieczności wpisywania PIN-u zwiększa bowiem szansę na uniknięcie kontaktu z patogenem. Z tego samego powodu zachęcamy naszych klientów do korzystania z elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay. To szybka i wygodna forma płatności, umożliwiająca dokonywanie transakcji bez konieczności wpisywania PIN-u i ograniczająca fizyczny kontakt z terminalami. Dodanie karty do elektronicznego portfela w telefonie jest proste i zajmuje najwyżej kilka minut. Warto to zrobić jak najszybciej" - mówił dyrektor zarządzający pionu produktów detalicznych i biznesowych w Banku BNP Paribas Tomasz Dymowski.

."Zmiana wprowadzona przez Bank BNP Paribas nie oznacza, że dokonanie transakcji zbliżeniowych na kwotę powyżej 50 zł bez podawania PIN-u będzie dostępne wszędzie już od piątku. Taka możliwość będzie pojawiała się w punktach handlowo-usługowych stopniowo, wraz z dostosowaniem poszczególnych urządzeń do obsługi nowego limitu. Proces ten jest niezależny od banku i może potrwać nawet kilka miesięcy" - czytamy w komunikacie. 

Obecnie taka forma płatności będzie dostępna dla kart Mastercard Bank .

bank
 
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska
  3. Nie wszyscy wjeżdżający do Polski muszą przejść kwarantannę. Rozporządzenie ministerstwa
  4. Cała prawda o relacji Marty Kaczyńskiej z byłym mężem. Chodzi o córki
  5. Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy
  6. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej